Bir karar mı alındı, bir tarihten sonra burada herkesin yaptığı alışverişlerin kargo ve nakliye bilgilerinin paylaşılmasına ve durumları hakkında cevap beklenmesine ve bunun gibi nakliye hikayelerin paylaşılmasına, Şu sıralar normal bir mesaja denk gelemiyorum.
#TeknoAlışveris #benimalisverisim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Sıkışık bir zamanda kargonun geç gelmesine şaşıranlara ben de şaşırıyorum.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   3 5 gün geç kalmıyor ki benim kargo 13 gündür İstanbul'da. Adamları aradım az önce biz o kargoyla anlaşmayı feshettik başkasıyla anlaştık diyor. Demek ki benim kargo en az 20 25 gün gelmeyecek.

  • Batuhan @achfighter

   @zatisahaneleri Evet, o kadarı da fazla.

  • ozeba @ozeba

   açıkcası bazılarının yazdıklarını iki yüzlülük olarak görüyorum. şöyle ki; bu sıkışık zamanda kargo şirketleri eleman alsın diyen kişiler, yıl boyunca sıkışık zamanlarda orada olması gereken, normal zamanda bir şey yapmıyormuş gibi görünen-hatta yapmayan- memurları/işçileri görünce tam tersi bir tepki verip devlet bunları niye işe alıyor gibi saçma bir tepki veriyor. kargo şirketi 10 günlük sıkışıklık için yıl boyunca çalışmayacak bir kapasite artışına gitmez, babasının hayrın adeğil daha fazla karlılık için çalışan özel şirketler bunlar. tekel de değiller ayrıca. yani siz de aynı sektöre girebilirsiniz. belli firmalar haricinde devlet başka firmalara ruhsat vermese, o zaman dediklerini kabul ederim. 3 5 kişi bir araya gelip birkaç kamyon alın siz de girin sektöre.

   he diyeceksiniz normal zamanda çok mu iyi işliyor kargo sistemi o konuda şikayet edenlere lafım yok zaten sonuna kadar haklılar.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   @ozeba bence şirketler ucuza kaçtığı için oluyor. Amazon mesela öncelikli kargo olarak gönderiyor. Daha sorun yaşadığım olmadı. Akşam bile getirdiler. Ama sen gidip de ucuz diye sektörün en sıkıntılı kargo firmaları ile çalışırsan böyle zamanda da sorun yaşarsın. Evet bütün kargo firmalarıyla sorun yaşanıyor ama bazılarının düzgün yaptığı iş yok. Ayrıca bazı siteler normal zamanda da sıkıntılı idi. Satarken aynı gün kargo diye satıyor ama verdiği kargo şirketi 3 günde İstanbul'dan ancak çıkartıyordu.

  • ozeba @ozeba

   @zatisahaneleri genel bir sıkıntı var zaten şirketlerde. çalıştırdıkları elemanların haklarını gaspederlerse, az para verirlerse olacağı bu malesef.