Geç oldu ama Youtube Premium'a geçtim ben de. Hala bilmeyenler varsa ufak bilgiler vereyim.

3 aylık denemeyi ücretsiz verdi Youtube sağolsun. Normal tarife 17TL'ymiş. 3 aylık sürüm bittikten sonra öğrenci olayına geçeceğim, o da 10TL. Spotify'ın da yılbaşından sonra zamlanacağını düşünürsek aynı fiyata ekstradan reklamsız Youtube almış oldum.

Çalma listelerini Spotify'dan aktarmanın resmi bir yolu yok. Biraz sıkıntılı. Bunu yapan siteler var ama yarısını Youtube Müzik arşivinden seçiyor yarısını Youtube'a atılan videolardan seçiyor. Çorba bir hal almasın diye ben elle düzenleme yaptım üzerine.

Müzik arşivi iyi. Spotify'da olup da Youtube Müzik'de olmayan bir şarkıya ben denk gelmedim. Hatta Spotify'da olmayan bazı şarkılar da Youtube'da mevcut olduğundan, arşivi Spotify'dan daha iyi diyebilirim. Fakat Spotify'daki kişiye özel haftalık keşif tarzı şeyleri şu an göremedim. Belki yeniyim diye önermiyor olabilir şu an. Ama yoksa büyük eksiklik.

Müzik kalitesi olarak Spotify'dan bir fark göremedim. Tabi Youtube Müzik arşivi için geçerli bu. Ayarlardan indirme kalitesini yükseğe almakta fayda var.

Son olarak Spotify'ın, aboneliğimi iptal ederken önerdiği çalma listesi hafiften bir üzüntü yarattı içimde 🙂

#SpotifyPremium #youtubepremium

BeğenFavori PaylaşYorum yap