merhaba

aliexpress üzerinden ssd satın almak istiyorum. binlerce satışı gerçekleşmiş bazı ssd ler var görece markalı ssd lere göre daha uygun fiyatlı. aramızda daha önce satın almış ve uzun kullanım bilgisi verebilecek arkadaşlar var mı ?
1 yada 2 yıl içerisinde performansında belli bir düşüş yaşadınız mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  Hayatta almazdım, size de tavsiye etmem sunumu gümrüğüydü hemen hemen aynı paraya gelir

 • Joe @joe

  Ben kullanıyorum. 3 seneyi geçti. Gloway marka.

 • erdem @ec

  onemli veriler hdd lerde zaten. gelıp gecıcı dosyalar olucak genelde bunlara oyun dıyebılırız.

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Bu tarz ürünlerin, ucuz ssd'lerin ucuz olmasının sebebi SSD'leri kral yapan Dram'den yoksun olmaları. Bu onları daha ucuz ama daha yavaş yapıyor.
  Tabi, HDD'den yine kat kat daha iyiler ama pahalı ssd'lerin pahalı olmasının markadan bağımsız bir de bu sebebi var. Ömür konusuna bir şey diyemeyeceğim pek, 3 ayda bozan da var, 4 yıldır kullananda.
  Ha hayatımda neyi değiştirir derseniz, çokta bir şey farketmiyor. Özellikle ofis işleri ve günlük kullanımda. Tabiki biraz daha hızlılar hatta uzun süredir bilgisayar kullanıyorsanız aradaki farkı hissedersiniz bile ikisini de kullanırsanız eğer. Ama ayıracak bütçeniz yoksa gerek yok.
  Tek tavsiyem, çin işine girişmeyin. 3-5 daha verip hi-level harici her hangi bir bilindik flash bellek markasının ssd'sini alabilirsiniz. En azından uzun ömürlü olma konusunda daha şanslı olursunuz. Biliyorsunuz, bizim ülkede garanti işi sallantıda.

 • Emre Hasan Erol @erolemre

  tr de al derdim ..gigabyt ve patriot 'un cok cok komik fiyatlı ssd 'leri bile aliexpressdekilerden iyidir...onemli olan iops degerleri ve chipsetleri ..dram mi ,sdram mi .slc,mlc yada tlc mi yada 3dnand flash mi ..siz illa 3d nand flash olmasına dikkat edin ii..250 gb icin 250 tl , 500 gb icin de 400-500 tl arasi kum gibi ssd var tr de.

 • xpow3r @xpow3r

  Aman aman bi fiyat farkı yok neden risk alıyorsun ? Bi sıkıntı çıkarsa 2 sene garantin var.

 • harunshn @harunshn

  Çinden alınacak son ürünler; flash bellek, SSD vs.