Mükemmel bir askerdin ama en çok barışı severdin, bir milliyetçiydin ama 21. yüzyıl entelektüellerinden daha açık görüşlü ve ilericiydin, devletçiydin ama halkını el üstünde tutardın...

Bugün ülkenin yarısına karşı seni savunmak zorunda kalıyor olmamız ne kadar acınası bir hale geldiğimizin en büyük göstergesi bence...

Seni hak ettiğin gibi yaşatamıyoruz...

Bari huzur içinde yat, cephelerde çok yoruldun ATAM...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Jubei @jubei

  Paylaşım için teşekkür ederim, kullanabilir miyim?🤔

 • msconfig @msconfig

  Hocam bu yaptığın ayrışmayı daha çok artırır. Ülkenin yarısı derken kastettiğin kişiler kimler,sen kimleri yarı olarak görüyorsun diye sorardım ama teknoseyir sosyal de siyaset yasak olduğu için soramıyorum. Seni tenzih ederim ama şahsi görüşüm sosyal mecralarda bir gönderi atıp da fotoğraf altına özlü söz yazan sözde Atatürkçülere çok uyuz oluyorum. Gazi Mustafa Kemal in fikirlerini ve hayata bakış açısını anlamadan sadece ismini kullanarak pr yapmaya çalışılması çok daha vahim. Böyle yapanların hülooğğculardan hiç bir farkı yok gözümde.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   Çok haklısınız. Yılmaz Özdil gibi Atamız üzerinden pirim yap(maya çalış)anlara ben de uyuz oluyorum.

   Yukarıda yazdığım şeyleri 29 Ekim'de twitter'da Atamıza aleni hakaret eden F. Ö. (Siz anladınız) ve yazdığı şeyleri RT edenlere ithafen yazdım. Ülkenin yarısı diyerek kimleri kastettiğimi ise gerçekten açıklamama gerek var mı bilmiyorum. Yapılan bir yanlışı eleştirmenin ayrışmayı arttıracağını düşünmüyorum; aksine ömrünü bizlere bir ülke, insanca yaşama fırsatı ve umutla bakabileceğimiz bir gelecek bırakmaya adayan bir insanı kötülemek ve kötüleyenlere çanak tutmak gerçek ayrıştırıcılıktır.

  • msconfig @msconfig

   @vitalyscherbo Yanlışa yanlış demek lazım zaten doğru ama siz böyle genelleme yapınca,bahsettiğiniz yarı eğer x partisini tutan insanlarsa çoğunu zan altında bırakıyor olmanız sorun. Sizin bahsettiğiniz insanların sayısı çok fazla değil bana göre. Atamızı kötülemeye çalışanlar gündem oluşturmaya çalışıyorlar ama gündem bile olamıyor. Çünkü kimse tarafından kaale alınmıyorlar.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @msconfig Ben yarıdan bile fazla olduklarını düşünüyorum ve gayet de kaale alınıyorlar. Kadir Mısıroğlu'nun sevildiği kadar hiçbir tarihçi sevilip sayılmadı neredeyse. 2 lafından biri Atatürk ve Cumhuriyete hakaretti. Fatih Tezcan gibilerin twitter hesaplarına bakın. Orhan Osmanoğlu gibilerine bakın. Bunların bir kısmının gündem oluşturmaya çalıştığına katılıyorum, ama hepsinin mıknatıs gibi aynı noktaya yönelmesi bir şeyler ifade ediyor. Neyse siyasete girmek istemiyordum güya ama girmiş olduk. Özetle adına ne dersek diyelim, isterseniz ayrımcılık da diyebilirsiniz ama bu benim şahsi görüşüm ve Atatürk'ü sevip sevmemek benim için çok ayrıştırıcı bir şeydir; böyle kimselere ayrımcılık yapıyorsam eğer buna üzülmem.

 • Nostromo @nostromo

  ''Bugün ülkenin yarısına karşı seni savunmak zorunda kalıyor olmamız'' Gerisini okumadım bile.Kusura bakmayın ama bu yaptığınız bölücülük.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   Herkes istediği gibi anlayabilir, saygı duyuyorum.

  • Nostromo @nostromo

   @vitalyscherbo Bakın baştan söyleyeyim ben o aşağıladığınız diğer %50'den değilim. Demek istediğim şey, bu söylediğinizin tehlikeli bir söylem olduğudur. Birlik beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu şu günlerde birbirimizi ayrıştırmak, nifak tohumu ekmek yapacağımız son şey olmalı. Zor zamanlardan geçiyoruz, aklı selim davranmamız lazım.

  • Oğuz @vitalyscherbo

   @nostromo Söylediğiniz şey çok doğru ve size katılıyorum, ancak bu söylemi yanlış tarafa söylüyorsunuz. Gördüğü bir yanlışı eleştiren kişiye değil yanlışı yapanlara söylemeniz lazım. 🙂

   Birileri Atatürk'e ağzını gere gere hakaret ediyor, binlerce kişi de bunu beğenip RT'liyor; bunu eleştiren kişiye ise ayrıştırıcılık yapıyorsun diyorsunuz. Ayrıştırıcılık yaptığımı zerre kadar düşünmüyorum ama böylelerine ayrıştırıcılık yapıyorsam da eğer pişman değilim.

   Bu ülkedeki hangi kafanın Atamıza hakaret edebileceği sorusunun cevabını bilen herkes %50 ile ne kastettiğimi zaten anlamıştır. Çok siyasete girmeye gerek yok.