#MiMixAlpha 'yı görmeye gittim. Günlük kullanım için daha rafine edilmesi lazım doğal olarak ama ele alması heyecan verici bir cihaz. Yazılım sorunları var ama zaten orada da diyorlar sunum amacıyla geldi henüz kullanıma hazır değil yazılımı diye. Bir teknoloji sever için çok güzel bir obje olduğu aşikar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Omer @omer_

  Rehbere girip reklamları incelemek için sabırsızlanıyorum. 😀

  • Cumburlop @cumburlop

   Hiç Xiaomi telefon kullanıcısı olmayan biri olarak soruyorum gerçekten abartılı bir reklam vs var mı ya da herhangi bir ss var mı rehberde reklam gösteren ?

  • Arda Zeytin @ardazeytin

   @cumburlop ilk defa yeni hesap açıp kullanan için normale göre fazla reklam var ama reklam çıkan uygulamaların ayarlarından bir kere kapattın mı senelerce bir daha çıkmıyor. En azından bende böyle oldu. Niye bu kadar abartıldığını çözemedim. Gereksiz bir ön yargı. Abartılıyor.

  • Omer @omer_

   @cumburlop bu konuyu paylaşan arkadaş,
   https://teknoseyir.com/durum/1167115
   telefon yazılımı ve donanımı konusunda tecrübeli bir arkadaş buyrun ne kadar uğraştığına bakın. 🙁

  • eaydogan @eaydogan

   Mi 4 döneminden beridir kullanıyorum, hep stock (satbil veya beta) rom kullandım şu anda da rootsuz cihazım. Yalnızca tavsiyeleri kapat önerileri kapat gibi birkaç ayar yaptığımı hatırlıyorum gördükçe. Buna rağmen ne bunları kapatmadan önce ne de sonra hiç reklamla karşılaşmadım. Ya ben şanslıyım bir şekilde, ya da bu reklam konusu abartılıyor. Elbette ekran görüntülerini görüyorum fakat nasıl böyle arayüzde reklam olduğunu anlayamıyorum kaç yıldır kullanıyorum hiç karşılaşmadım arayüzde reklamla.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   Xiaomi'nin reklamları göstermesi rastgele, zorla veya zorunlu değil. Birkaç MIUI uygulamasının (Temalar, Müzikçalar, Mi Video, Dosya Yöneticisi, Paket Yükleyici vd.) başlangıcı sırasında tek ve sabit bir görselden oluşan, sessiz, süre sınırı bulunmayan, hemen atlanabilen, bir adet reklam çıkıyor. Ana Ekran uygulamasında, klasör oluşturulduğunda klasör içerisindekilere benzer kategorilerde uygulamaların reklamları/tavsiyeleri görmek isteğe bağlı etkinleştirilebiliyor. Kamera, Saat, Ayarlar, Galeri, Ses Kaydedici, Rehber ve diğer birçok uygulamada herhangi bir reklam bulunmuyor. Bu reklamları, gösterildikleri uygulamanın "tavsiyeleri göster" kısmından kapatıp açmak ve bir daha görmemek mümkün.

  • Uğurcan Sayan @ugurcansayan

   Öte yandan da Sony, yazılım güncelleyicisinin içine, yüklü yazılımlarla birlikte cihazda yüklü bulunmayan yazılımları da gösteriyor ve "Tümünü güncelle" seçildiğinde hepsini birlikte yüklüyor. Bu yetmezmiş gibi, reklamı yapılan yazılımlar listeden kaldırıldığında bir süre sonra tekrar o listeye ekleniyor ve yanlışlıkla yüklenmesine sebep olabiliyor. Ancak bunun burada lafını edene şahit olmadım.

 • Bruce Wayne @justice-league

  Kendine problem arayan bir çözüm. Bir çok teknoloji severin geceleri uykuları kaçıyordu "neden tilfonumun arkasında da ekran yok" deyu.