#akış #iphone #TeknoYardım

Telefoncu 4000 tl teklif ediyor ben ise 4350 falan düşünüyordum iPhone 8 plus 5 ay garantili cihazıma. Sizce iPhone 8 plus a devam mı etmeliyim yoksa 4000 e satıp 5000 civarı bir x denk getirip ona mı geçmeliyim 🙂 11 bana çok pahalı gelir (7.300 nakit )

Aldığım duyumlara göre x in tamiri zor ve çabuk bozulan bir modelmiş...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  X ile alakalı çabuk bozulduğunu pek duymadım ama 8 döneminde çıktı değil mi aynı yani senin 8 ile vs. sıkıntısı şu kronik gibi birşey face id ölüyor. Yani internette çok mağduru var ios 13 sonrası ölenler çok fazlaca var + tabi garanti bitiyor çoğunun ee ne oldu gitti. Hani yenisini alsan da değişmiyor zaten basit bir kamera değil çünkü, arkası malum cam düştü mü tuz buz değişmesi ölüm. 8 plustan bilirsin zaten aynı şey. Ekran tabi oled yani o konuda 8 plustan baya iyi, ama sorun şu 16:9 format hala videolar o yanlarda boşluk kalıyor yayıyorsun gene aynı sıkıntı hani ona alışkınsan rahatsız eder. Zaten x'in ömrü xr xs falan geldi anında bitirdi apple satmıyor satıştan çekti vs. 5 içinde aynısını yaptı 5s çıktı 5'İ ucuzlatmayıp 5c diye plastik model sürdü piyasaya hiç yoktan millet 5 arayıp duruyordu falan x modeli öyle oldu. Apple'da birde şu var verdiğin para yüksek ama sana karşı dönüşü yazılım olarak destek vs o konuda çok iyi, ortada değilsin yani bence 8 plustan sonra illa yeni birşey istiyorsan 11'i düşün öyle eski 2. el x lere pek bulaşma derim. Pilleri ne mesela ? içi açıldı mı ? hep bir bela hep bir kuşku gerek yok.

  • Mustafa Kaya @mky

   @orcun haklısın 2.el e bulaşmamak lazım bu da benim kötü huyum. Sıfır alamadığım şeyi bari 2.elini alayım diyorum hep. Onun yerine sıfır olsun bi alt modeli olsun demiyorum. iPhone 11 alabilsem sanırım en az 5 yıl aklımdan silerim artık telefon değiştirmeyi. Fakat Apple ın kendi sitesinde 7300 diğer sitelerde ise çok daha fazla para isteniyor. Bir arkadaşım pro max almış taylanttan 6000 tl ye aldım dedi .1500 de kayıt 7500 e mal olmuş olcak. 6000 i duyunca vay ben de isterdim dedim. Hoş telefonu satamazsın o ayrı bir de pasaport konusu var yurda girenin üzerine mevzusu. Yasadan önce yurda giriş yapmış biri bulunur belki diye düşündüm pro max için 6000 güzel bir fiyat geldi bana. Türkiye’de 2 katı fiyat neticede . Ve cidden çok iyi cihaz

  • Orcun @orcun

   @azil48 2. el evet mantıklı ama geçmişini bilemezsin. Hani temiz dersin alet bakarsın edersin ama satıcısı gala gulu garip tiptir, aletin ekranı dahil heryeri değişmiş oynanmış çıkar vs. çok zor. Daha yeni model olduğu için fiyatlar öyle hemen az birazda olsun düşmüyor. Biraz daha şu 11.11'i falan beklemek lazım. Öyle ucuza geliyor ama sıkıntı şu, o cihazın burada garantisi olacak mı ? her ülke olmuyor. + pasaport olayı artık tamamen bitti. 1800 tl mi 2000 tl falan harç parası olacak yetmiyor pasaport kimin adına ise onun adına hat ile sadece çalışıyor yani aldın ve cihaz ölene kadar senle artık. Sıkıntıları eğer garantisi yoksa garantin gitti, ondan sonra alet sende ölene kadar gitti ilerde satarım ederim yok satamazsın. Buradan aldığın cihazın en kötü 2 sene garantisi var, sonuçta tekrar satılabilir bir aygıt ve piyasası da ona göre oluyor. Eski sisteme göre kayıt işi de artık yanılmıyorsam bitti bir ara vardı ama onun da süresi vardı dolmuşsa o iş sakat. Ha birde o kişiyi bulsan yetmiyor ki o adama da para verecen ? harç + pasaport parası e o da nereden baksan eskisi biz yapıyorduk 100 150 tl değil ki en kötü 500 600 isterler hele bu devirde öyle banko dönemse yani adam o hakkını kim bilir kaça verecek.

  • Mustafa Kaya @mky

   @orcun şimdi n11 den bi kupon yakaladım 4.500 üzeri 400 tl . 11 satanlar 11.11 de normal fiyata düşeceğiz demiş.7.299 a düşseler -400 ile 6900 yapar 🙂 4 e elimdeki gitse 2.900 ekstra yapar . Vay anam vay 🙂 Bahçeli’nin hükümet hesabı gibi oldu.

  • Orcun @orcun

   @azil48 Onu da bankadan kredi kartına 6 veya 12 ay vs. taksitli nakit avans yaparsın mis gibi taksitle telefonu alırsın. 😀 Hatta garantinin 1000 tl üstü zımbırtısı vardı 75 tl puan veriyordu onu da yapabilirsin aslında ? 2825'e gelir mis gibi olur. 😀

  • Mustafa Kaya @mky

   @orcun garanti kartım yok 🙂 telefon muhabbetinde fibabank falan yazıyor hiç yapmadım duymadım böyle bir bankayı. Benim Maximum iş hesabım var. Mis derken bu alet o parayı eder diyorsun yani Orçun ustam 😂 aklımı bulandırmayı başardın

  • Orcun @orcun

   @azil48 7300 lira telefon için çok para ama iphone'a giriş seviyesi bu yapacak birşey yok. 🙁 Ben vermem ama alınırsa bence 11 güzel cihaz iphone olsun yenisi olsun deniyorsa güzel. Ticari kart varsa taksitte olur ona dert değil. Nakit avansla her karta taksit işini çözersin ama biraz faizli olur. fibabank'In sistemini de anlatayım, o öyle değilmiş biz gittik almaya vatandan vs. 7300 ya ip 11 üstüne birde 500 lira kadar masrafı oluyormuş onu şey ediyor yani 7800 oluyormuş onu da 3500 üzeri diye 6 taksit yapıyor. Bankaya ödüyorsun vs. dedik bir kısmını nakit vereyim 3500'ü veya 3400 lirasını 12 ay yapalım diye olmuyormuş. Hani faiz maiz yok diyor ama başından birazcık katıyor.

  • Mustafa Kaya @mky

   @orcun saçma imiş 🙂 zaten bulunduğum şehirde yok fibabank. İşbanktan baktım öylesine 600-700 lira taksit farkı istermiş 🙂 oldu canım dedim içimden

 • alper212 @alper212

  İşinizi görüyorsa hiç gerek yok emin ol. Ki çoğu şeyi halleder.

 • tozluraflar @tozluraflar

  X’in tamirinin zor olması müşteri olarak sizi neden etkilesin?

 • Andaç Atasayar @andacatasayar

  X’in ekranının Amoled olması benim için yeterli sebep. Ekran pahalı bir kere. 8 Plus’ı satıp Xr alırdım.

 • Ahmet Erdoğan #123+ #180+ @aerdogan17

  2. el değeri düşmesin diye düşünüyorsanız birşey diyemem ama açıkçası bionic ailesi işlemciler devam ettiği sürece 8 plus donanım olarak bir tek kamera kısmında geride kalıyor...

  • Mustafa Kaya @mky

   2.el değeri hızla düşüyor gibi geliyor bana. Birkaç ay önce 8 plus ı 4500 e bulmak mucize iken şu an da 4 leri gördü. Gerçi ne kadar hızla aşağı iner bilmiyorum. Kamera kısmı beni düşündürüyor sadece onun dışında işte bir de ağır ve büyük. X in boyutları bana göre ideal ama ondan da soğudum olumsuz yorumlar çok. Dediğim gibi benim için acil bir şey yok sadece fikir almak istedim. Hani her zaman bir alet değerini kaybetmeden elden çıkarıp üst modele geçme fikrim olduğundandır belki. Diğer türlü çok zaman geçince uçurum açılıyor iyice imkansızlaşıyor. Şimdilik nötürüm bakalım. 4.500 üzeri satmayı Ümit ederken 4 e düşmek bile canımı şıktı.

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Arkası ve önü cam olan tüm iPhone ailesinin tamiratı zordur. Arka camda en ufak bir çatlak varsa zaten hiç bir şekilde tamir etmezler. Şu anda bu sebepten ben Apple ile mahkemeliğim.

  Benim iPhone X im var. Telefon bir kere düşüp çatlayınca artık eski özenimi kaybettim. Telefon ha bire düşüp duruyor. Hem ön tarafı hem de arka tarafı harita gibi oldu çatlaklardan. Ama çatlaklar haricinde tek bir sorunu yok. Sadece o kadar düşmekten kaynaklı ahizeden ses boğuk be hafif de cızırtılı geliyor o kadar. Başka gram sorunu yok. Ne deokunmatiğinde, ne yazılımında ne de başka bir şeyinde.

  Ben bu kadar düşmeye ve bu kadar çatlağa rağmen hala saat gibi çalışıyor olmasına hala inanamıyorum.

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  Size ne gibi bir artısı olacağını düşünün, değerse geçin. 🙂 Ben olsam kılıfını değiştirirdim, o yeterdi. Değişiklik hissi veriyor zira.

 • Mustafa Kaya @mky

  O değil n11 den 555 tl lik kuponum oldu. Kararsızlığım arttı resmen aklımda bile yoktu bu durum