10'dan fazla 2 adımlı/aşamalı güvenlik prosesi kullandığım hesabımı eşleştirdiğim Microsoft Authenticator telefonumdan kendi kendine yok olmuş! tam da şu an lazım olduğu için kontrol etmek istediğimde farkına vardım.

iyi haber şu, bulut yedeklemesi açık olduğundan bağlanmış hesaplarla ilgili bir kaybım olmayacaktır.

kötü haberse Google Playstore üzerinden tekrar yüklemeye kalktığımda indiriyor fakat kurulumu gerçekleştiremeyerek hata vererek konuyla ilgili Microsoft'un FAQ sayfalarına yönlendiriyor. orada tavsiye edilenleri (Google Servisleri ve Google Playstore'u sıfırlama vesaire) gerçekleştirdiğim halde halen durum çözüme kavuşmuş değil. hiç üşenmeksizin APKMirror üzerinden harici APK'sını indirip kurmak istediğimde de birebir aynı sorun yaşanıyor.

sırf Google Authenticator'ün bulut yedeklemesi yok diye tüm hesaplarımı bu tarafa taşımıştım (bu arada o hala yerli yerinde, üzerine tanımlı tek hesap olan Google Hesabım beraberinde sessiz sakin yerli yerinde durmakta) şimdi böyle abuk subuk bir sorun yaşanmakta. çıkamadım işin içinden.

#Microsoft
#Authenticator

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • prometrik @prometrik

    Geçmiş olsun. Tercih sisteminiz teknik olarak mantıklı ama ne yazık ki microsoft'a pek güvenmemek gerekiyor. Bu tür şeyleri çok ne yazık ki. Windows güncellemelerinde bile çok sorun yaşanmışlığı var. Bunları düşününce google ı daha güvenli buluyorum.