Mobilde 90Hz konusunda TS editörleri kulaklarını dünyaya kapamış yine

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Höşelek @benvaryaben

  bence 3-5 kameradan çok daha etkileyici bir gelişme en azından benim için
  gerçi 90hz yeterli değil.

  • Private Joker @stanleykubrick

   Evet. LP'ye göre 90Hz çok da gerekli olmayan bir zamazingo.Bilmiyorum hiç OP7 Pro ya da yüksek tazeleme oranlı iPad ekranına yapılan yorumlara bakmış mıdır ya da bizzat deneyimlemiş midir?

  • Orcun @orcun

   @stanleykubrick Tabi şu açıdan bakarsak; Pc gibi yüksek tazeleme oranına mobil taşınabilir bir cihazda çokta gerek yok. Çünkü pc gibi o kadar önem arz etmiyor denebilir. Ama gene de 90 hz olması veya 120 hz olması güzel birşey. Yeni ipad pro'u kullandım yani o ekranın hızı akıcılığı diyeyim farkediyorsun. Ki teşhirde vatanda var eski ipad ile yan yana merak edenler baksın farkı anında hissedersiniz. Oyunlarda mesela mobilde artık fortnite pubg cod gibi böyle online fps tps şu bu acaip popülerleşti, e şimdi oyunu donanım 80 90 fps açıyorsa sen onu ekran yüzünden 30 40 50 veya 60 hz görüyorsan gözüne batabilir. 90 hz görmek isteyebilirsin ve gayet normal.

  • Private Joker @stanleykubrick

   @orcun İşte oyun dışında fark edeceğin yer yok deniyor da benim katılmadığım nokta da tam olarak orası.Menü geçişlerinde scroll vs yaparken dahi göz algılıyor yani o akıcılığı.

  • Orcun @orcun

   @stanleykubrick Tabi onu da farkedersin ama android tarafında o iş biraz yalan oluyor. Oyun mesela en net örneği diye veriyorum. Fortnite mesela hangi cihaz olursa olsun androidde 30 fps kilitlidir. Ama ıos öyle değil 60. Hani sadece panelin hz yada donanımın onu desteklemesi de önemli değil yazılımsal olarak destekte lazım. Ipad işte onu birebir hemen hemen herşeyde hissedersin çünkü yazılımcı ona uygun yazıyor.

  • Mr. Can 2.0 @extreme

   @orcun Androidde de herseyin kilidini kaldirabilirsin ama 🙂

 • Furkan Emir @furkanemir

  Aga o menüde sağdan sola kaydırmalar, efektlerin pürüzsüz olması... Anlayamazsınız

 • Pickle Rick @picklerick

  iOS’ta olacaktı eğlenceyi o zaman görecektin sen 🤣 yıkarlardı burayı

 • Servet @enigmasi

  Pil ömrünü kısaltan güzel bir özellik

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Bence öncelik Batarya, isterse 2 cm kalınlık olsun...:=))) 10.000 Mah şart...

 • suicide @suicide

  Mobil cihaz icin handikap, acip kapanan bir sey olmali diger turlu pile yazik. lp kismen hakli.

 • murat burç @muratburc

  Yan yana görünce anladım arkadaşımın Op7 prosu karşısında benim kullandığım op5t sanki kasıyor takıla takıla ilerliyor. O kadar net ve bariz bir fark var ekranlar arasında. Yüksek tazeleme hızına karşı çıkanlara saygı duyamıyorum maalesef. 240Hz ekran gelsin ona bile kabulum pil umrumda bile değil. Sanki amirallerin pilleri baraj elektriği gibi elektrik veriyor da 1 hafta telefon kullanıyoruz. En baba en kral amiral gün sonunda yüzde 30a düşüyor takıyorsun şarja. Bir Allahın kulu kalkıp da hiç takmadan 48 saat kullanıyorum desin bana. Bütün amirallerde 30 watt, 50 watt adaptör var. 30 dakika yüzde 80 şarj oluyor tak geç. İstemeyen de kapatsın 60 hz kullansın.
  Gidin bir meidamarkta ipad 6. Nesil ile iPad pro 10.5i Yan yana koysun bariz ve net 60hz 120 Hz farkını görsün.