@gamsizm
Size(ya da bir TS kullanıcısına) "Murat Gamsız(ya da mevzu bahis kullanıcı), senin anlama sorunun var." demem hâlinde, sosyal ağ kurallarınca herhangi bir yaptırıma maruz kalmam mümkün müdür Murat abi?
Sosyal ağ kurallarıyla ilgili kafamda tam oturmayan kısımlar var da, tam doğrusunu öğrenip bundan sonra ona göre davranmak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • reducto @protego

  Bana söyleyeceksin sanırım 😛 Tam olarak o cümleyi kurmanda bir sorun yok ban sebebi olmaz

  • Ali Pektaş @alipektas

   Aklımın ucundan dahi geçmedi. Ban yemeyecek olsam da o cümleyi kurmam. Zira bir konuyu anlamamayı değil, genel olarak o kişinin hiçbir şeyi anla(ya)madığını ima eden bir söz. Bana kalırsa doğrudan hakaret. Yönetimin konu hakkındaki kesin kararını/düşünncesini net bir şekilde öüğrenmek istiyorum sadece, o tanımlamayı kullanmak için izin değil.

  • reducto @protego

   @alipektas O cümlenin defalarca kullanıldığını gördüm sitede, banlanan hatırlamıyorum 🙂

  • Ali Pektaş @alipektas

   @protego Benim direkt ban istediğimi ya da yönetimden öyle bir hamle beklediğimi nereden anladın? Anlatsana biraz. 🙂 Yorumun silinmesine(yurum sahibi ban yemeden) de ben defalarca şahit oldum ayrıca.

  • reducto @protego

   @alipektas "sosyal ağ kurallarınca herhangi bir yaptırıma maruz kalmam mümkün müdür" diye sorduğun için "banlanan hatırlamıyorum" dedim ban beklediğini söylemedim ki

  • Ali Pektaş @alipektas

   @protego Yorumumun silinmesi de bir yaptırım ya hani. O açıdan dedim.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @protego Zaten tek yaptırım(ban) olsa, "herhangi bir yaptırım" da demezdim bir başka değişle.

  • reducto @protego

   @alipektas Ha tamam 🙂 o cümle için yorum silindiğini hatırlamıyorum ama genelde o cümleden sonra karşı tarafta da ipler koptuğu için olay daha ileriye gidiyor ondan sonra yorumlar siliniyor 😀

  • Ali Pektaş @alipektas

   @protego Ve genelde o kişiler de "Abi o ilk hakaret etti, ben niye ban yedim?" der, Murat abi de "yorumu silip tartışmaya girmemeliydin" tarzı bir cevap verir. Benim başıma gelen durumda, ben o yorumu silemeyeceğime göre, mecbur bildirdim. 🙂 Silinmesini(sadece o yorumun) bekliyordum, silinmeyince de kafamda yönetimin tavrıyla ilgili soru işareti kalmasın diye doğrudan Murat abiye sorup ilk ağızdan cevap almak istedim. 🙂

  • Ali Pektaş @alipektas

   @protego Bu arada, bana da muhtemelen "engelleyip geçseydin" tarzı bir şey diyecektir Murat abi ama ben genel olarak yine de o tanımlaamnın yönetimdeki karşılığını merak ediyorum. Yeri gelmişken öğrenmem iyi olacak.

 • Ali Pektaş @alipektas

  Konu ilgini çektiyse gizli sekmeden takip edebilirsin. Şimdilik güle güle. @omc43

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  O tarz bir yorum geldiğinde, Bildir butonun basıp bildirin. Yönetim gerekeni yapacaktır. Düzgün bir dil ile cevap vermeye devam edebilirsin. Adam bir süre sonra bırakıp gidecektir.

  • Ali Pektaş @alipektas

   Aynen dediğin gibi yaptım zaten, bugün bir değişiklik olmadığını görünce sorma gereği duydum ben de. 🙂

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @alipektas Ben tartışmaya düzgün bir şekilde devam ediyorum. Farklı argümanlar ile adama yüklendiğim için, bir süre sonra küfür etmeye başlıyor. Bulunduğu ortamdan banlanıyor. Tartıştıkları konuda haksz oldukları için, bir süre sonra cevap veremeyip, hakaret etmeye başlıyorlar.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @awsalli Genelde olaya o kadar kolaycı yaklaşan biriyle zaman harcayıp tartışmayı tercih etmiyorum. Ki zaten o sırada bir başkası ile aynı konuyu tartışıyorduk(daha hararetli ama daha seviyeli şekilde), bildirip geçmeyi tercih ettim ben de. Diğer tartışma da 2 saat falan sürdü zaten, o laçkalıkta birini gündemime almam da pek mümkün değildi işin özü. 🙂

  • Tunahan Avsallı @awsalli

   @alipektas Ben yanlış bir şey varsa, tartışıtırım. İster 10 dk sürsün, ister 1 saat. Bazen ikimizde haklı oluyoruz, bazen ben haksız oluyorum. Eğer haksızsam kabul edip, geri çekiliyorum.

  • Ali Pektaş @alipektas

   @awsalli Açıkçası ben de birçok kez dediğin şekilde davrandım burada ya da başka forumlarda/ortamlarda ama her zaman aynı olmuyor. O anki ruh hâlimden gerçek hayattaki(aslında burası da geri kalanı kadar gerçek, zaten buradaki herkes bunun farkında olarak davransa bu örnekteki gibi şeylerle pek karşılaşmazdık) meşguliyetime kadar birçok şey etkiliyor. Bu sitede en çok tartışan kullanıcılardan biriyimdir bana kalırsa. Seviyorum zaten tartışmayı, bilhassa benden çok çok farklı düşünenlerle. Tartışmadan ötürü pek engellemem de kimseyi, hatta hiç engellemedim diyebilir. Neyse işte, her zaman aynı prensiplere göre davranış sergilemek zor işin özü, en azından benim için öyle. Yoksa genel anlamda senin önerdiğin şekilde yaklaşımda bulunmayı tercih ederim ben de.

 • 3dfx @3dfx

  Sitenin sahibine yapmak sorun olabilir, yoksa sorun yok bence 😀

  • Ali Pektaş @alipektas

   Bence sorun var, görseldeki maddenin tanımına uyuyor diye düşünüyorum. Yönetimin ne düşündüğünü birinci ağızdan bizimle paylaşmasın bekliyorum sadece. Onlar sorun görmüyorsa saygı duyacağım elbette.