Vestel tv arızalanmaya başladı. Zamanda bimeks'ten alındı. Babam alırken bimeks ek ücret talep edip +3 sene garantiyi uzatırız demiş. Babam kabul edip almış. İki yıllık Vestel garantisi bitti. E arıza da başladı. Doğal olarak Vestel o +3 yıllık garantiyi tanımıyor. Kabul etmiyor. Mevzu şu; bimeks battı. Biz ne yapabiliriz. İnterneti kurcaladım. Hakem heyetine git ama çalışanlarına maaş veremeyen firmadan paranı alabilir misin bilemeyiz yazmışlar. Sizce ne yapabilirim?
#akış #TeknoYardım #VESTEL #Bimeks

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mkyb @mkyb

  Bir bardak soğuk su. Çalışanlar bile parasını alamadı.

 • Emir Akdemir @emir-akdemir

  Geçmiş olsun. Maalesef arkadaş haklı üstüne bir bardak soğuk su içeceksiniz muhtemelen. Hakem heyeti daha zahmetsiz olduğundan şansınızı deneyebilirsiniz ancak gaza gelip de mahkeme açacak olursanız şunu aklınızda bulundurun: mahkeme ve avukat masrafları o televizyonun tamirine vereceğiniz paranın kat ve kat üstüne çıkacak, yıllarca sürecek ve kazansanız bile elde edeceğiniz sonuç yaptığınız strese değmeyecek. 🙂

 • ofis @ofis

  Tamirci yada servise yaptırmayı düşünürseniz Adem Helvacı ile de iletişime geçmenizi öneririm. +90 555 095 11 48

 • lterlemez :) @lterlemez

  Hem hakem heyetine hem Vestel'e hem de CB'ye (!!!) ortak mesaj atıp, "bir daha yerli malı alırsam, iki olsun" diye yazarım ve bir daha yerli malı tv almam. Ben de benzer şeyleri Arçelik ve yakın zamanda Beko'da yaşadım. Yerli malı küçük mutfak eşyası ve iletişim cihazı almam.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Beko Teapot Çaydanlık seti 14 senedir, çatır çatır çalışıyor. Ama çay yaparken artık, sıcak su koymak için devirdiğinizde sızdırmaya başlıyor. Yani elektrik aksamında hiçbir problemi yok ama ne dediler "7 yıl yedek parça desteği var, tamir edilemiyor". Ben el oğlu muyum da bana da aynı teraneyi okuyorsun? Bu aletin yedek parçasından ne olur? 1000 Tane üretme de 10 tane üret ara ara. Almam artık...

  • lterlemez :) @lterlemez

   @gavanator; Çalışma ihtimali olduğu sürece yedek parça üretirsin. Ha, şunu demiyorum, sanki yeni imiş gibi yedek parça üretmesin ama belli aralıklarla küçük stok miktarlarında üretim yapabilir, hatta belki, küçük/yerel üreticilerin faydasına olacak şekilde üretim planını bağışlayabilir ve/veya sembolik bir fiyatla satıp üretimini sağlayabilir. Adı üstünde dayanıklı tüketim ürünü bu (kullanımı tamamen bitmeden üretimden kaldırılmamalı). Alet çalışıyor, çalışmasına engel olacak bir arıza değil; sırf bu yüzden ürünü tamemen çöpe mi atayım yani.
   Bu ülke o kadar zengin değil, ayrıca ihraç ettiği ülkelere yapsın, kendi ülkesine değil. Alet sadece biraz su sızdırıyor.
   Sizin, ortalama bir (yerli!!!!!!) çaydanlığa 300-400 lira vermeye niyetiniz var ise buyurun verin, benim niyetim yok.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @gavanator; Ama tabi, Samsung'a, Apple'a, siz, pili değişmeyen telefonu için tonla para sayıyorsunuzdur.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @gavanator; Bırakın pilini, Android vermiyor diye bile telefon değiştiriyorsunuzdur.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @lterlemez; 100 bin lira verdiğiniz otomobil, 5-10 bin lira verdiğiniz bilgisayar, 1-5 bin lira verdiğiniz beyaz eşya için de aynı şeyleri söyleyin lütfen. Biraz abartı ama 1 milyon ve üstünde verdiğiniz cihazlar için de aynı şeyleri söyleyin.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @gavanator; Çalışan cihaz, durup dururken neden atayım? Hadi attım diyelim, diğer parçalar hiçbir cihazla uyumlu değil. Onları da attım ki bozuk da değiller, şimdi ekonomik durumumuz ortada iken, "israf değil" diyebilir misiniz?

  • lterlemez :) @lterlemez

   @gavanator; Aynı şeyi Arçelik Dec Telefonda da yaşadım. Dec'in ana kartı bozulmuş, "tamiri yeni telefon kadar" diyerek tamir etmediler. E, el cihazı çalışıyor, adaptör çalışıyor ama dec çalışmıyor. Şimdi hepsini çöpe mi atayım? Geri dönüştüremem, dec uyduramam, adaptör de cihaza özel; ne yapayım, eleman Mercedes tepesinde gezsin de ben de boşa para mı harcayayım; sizin deyiminizle "hep 50'lik alıyorum" mu diyeyim?

  • lterlemez :) @lterlemez

   @gavanator; Arçelik'i, üzerine 90 (hatta 96) lira ilave ödeme ile "hepsini teslim alıp, yeni telefon verelim" dedirtene kadar imanım gevredi. Bunu bile düşünemediler, Bölge Müdürlüğü ile bir hafta yazıştıktan sonra ancak akılları başlarına geldi.
   Küçücük dükkandaki adam Apple'ın içine etti, "tamir etmiyorlar" ya da "küçücük tamir için tonla para istiyorlar" diye; sizin dediğinize bakın. Allah aşkına yapmayın böyle şeyler; ben de biliyorum "tamir olamayacak cihaza tamir etmeyin" demeyi ama cihaz tamir edilebilir ve "edilmeliydi" de.

  • lterlemez :) @lterlemez

   @gavanator; Arçelik olayı eski, yaşadığım başka bir olay örneği olarak verdim. Yine de teşekkürler.

 • Enes AYDIN @enesaydin1

  iflas açıklayan firmay icra yoluyla dahi para iadesi yapmaz mı?

 • Enes AYDIN @enesaydin1

  Hani diyelim ki hakem heyeti para iadesine onay verdi. Yasal süre geçti ve parayı vermediler. İcraya verince alamaz mıyım paramı? İflas açıkladılarsa eğer..

 • Enes AYDIN @enesaydin1

  @orcun KAP bildirimleri var bir iki tane. bimeks diye arayınca direk onlar çıkıyor nasıl işse artık. neyse, onlara baktım biraz. şirketin kasasında para bırakmamışlar. varlık sıfır lira diyor. bu gidişle soğuk su içecem gibi 🙁