Hikaye tadında bir windows güncelleme olayı 🙂

#Windows un yeni güncellemesinin sorunlu olduğunu burada okumuştum. Derken bir baktım dün bana güncelleme yükleyeyim diyor. Bilgisayarı kapatırken olabildiğince bekleteyim diyordum ki; "güncelleştir ve kapat" ile "güncelleştir ve yeniden başlat" seçenekleri ile beni köşeye sıkıştırmıştı.

Ben ne yaptım? Bu #windowsupdate baskısına boyun eğmemek için bilgisayarı power tuşuna basılı tutarak kapattım. O an aklıma en iyi çözüm olarak geldi. Peki bugün ne oldu? Bilgisayar açılışta güncellemeyi yapmaya başladı 😀 Kurtuluş yok anlaşılan. Mecbur yaptı güncellemeyi.

Beni şaşırtan ise kurulum ve hazırlama sonrası temlik yaptı. Evet hiç beklemezdim. Temizleniyor diye yazıp yüzde tuttu. Çok saygılı canım ya dedim içimden. Bak ben görmeden dağıttığı ortalığı toparlıyor 😀 Sistem açıldı ama ben telefona dalmıştım. Öyle bir süre geçtikten sonra baktım herşey yerli yerinde. Derken bir sağ tık, mavi dönen sembol. Öylece bekletiyor. Yahu bu hepi topu sağ tık ne yapıyor diye fare oynatınca geliverdi. İkinciye denedim daha çabuk geldi. Toparlanıyor herhalde derken bilgisayarıma tıklayıp disk durumunu görmek istedim. O da ne? Kağnı gibi. Açılması resmen bir mücadele. Görev yöneticiisne baktım. yavaş olsa da geldi ama sistemi kasan bir şey yok. Sistem öyle yavaştı ki sanki intel atom işlemcili netbook kullanıyorum(deneyimleyenler çok iyi bilir). Bir süre sonra toplardı. Normal gibi şimdi. Kapatım açayım diyordum ama şimdi bu satırları yazıyorum. İnşallah başka dert vermez bu microsoft.

BeğenFavori PaylaşYorum yap