#GSM, #IMEI;

Arkadaşlar, telefonun açılması IMEI için yeterli mi yoksa illa ki sim de gerektiriyor mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Seco @seco

    Umarım sorunuzu anlamışımdır 😀 -içinin yeri önemli-, anlamamışsam kusuruma bakmayın. Cihazın açılmasıysa açılır. Her cihazın imei var zaten, kimlik gibi bir şey. Sim ise kişinin dışarıyla bağlantısı için kimliği. Ben kimseyle görüşmeyeceğim sadece wi-fi' den program, oyun falan takılacağım diyorsanız sim' siz kullanırsınız. Eskiden bazı telefonlar sim' siz açılmıyordu, şimdikilerde öyle bir sorun olacağını sanmıyorum. Tabii bazı programlar sim isteyebilir.

  • Orcun @orcun

    Hiç bir şey anlayamadım. Yani telefonun açılması imei için ne gibi bir yeterliliği olacak ki ? power tuşuna bastın açtın android'i sıfırdan kuruyorsan sim kart gerekmiyor. E sıfırdan kurmuyorsan içinden çıkarttıysan imei bilgisine gerek yok zaten operatör ile bağlantın yok. E haliyle cihaz wifi'den internete bağlanan pc tablet gibi birşey oluyor. Sim niye gereksin ? ne işe yarayacak ? anlayamadım.

  • lterlemez @lterlemez

    Anlaşılır nasıl olsa diye düzeltmedim, düzeltseymişim keşke. Şu, son alınan karar nedeniyle soruyorum. Elimdeki telefonların kayıtlarının silinmesini istemiyorum çünkü. Hem kullanılabilir durumdalar hem de 1500 lira vermek gibi niyetim yok. Daha sonra ihtiyacım olursa.