@orcun üstad merhaba, hatırladığım kadarıyla bir 6s için deji batarya değişimi yapmıştınız. size bu konu ve karşılaştığım sıkıntılarla ilgili birkaç sorum olacak. yaklaşık bir yıl kadar önce telefonun bataryasını ücretsiz olarak değiştirdim fakat ömrü uzun olmadı ve yarı yolda bırakmaya başladı. bende deji den batarya sipariş ettim. internette videoları izledim ve kolları sıvadım. cihazı açtım ekranı çıkarttım bataryayı çıkartmak biraz zor oldu ama onu da çıkarttım deji bataryayı taktım sonra kapatmadan bir test edeyim dedim ve hüzünlü süreç benim için başlamış oldu. cihaz açılmıyor yada açılıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. şarja bağladım cihazı usb amper metre ile cihazın akım çekip çekmediğine baktım orada bir sorun yok gibiydi. 0.6a civarında akım çekiyor. orjinal bataryayı taktım belki batarya sorunludur diye onda da durum aynı. birkaç sök takın sonunda işin artık boyumu aştığını anladım ve usta yoluna koyulmak için ekranı soketlerinden ayırırken ekranın flex kablosu çıt dedi ve yırtıldı.
bugün sabahtan bir telefoncuya gittim vatandaş ne olduğunu bile anlamadı ben yapamam dedi gönderdi. daha sonra biraz atarlı ama işini bilen bir bilgisayarcının yanına gittim durumu izah ettim, atarı yedikten sonra bir yol gösterdi ama size de danışmak istediğim bir durum var.
şimdi cihazın batarya değişiminden sonra tepki vermemiş olması beni korkutuyor diyelim ki sorun orada değil ve ekran değişecek açıkçası ben yan sanayi bir ekran taktırmak istemiyorum internette biraz okuma yaptıktan sonra bir kaç ay sonra takılan ekranların problem çıkarttığını gördüm, aliexpress de bu ekranın flex kablosu bulunuyor 4usd gibi bir fiyata. bunun değişimini yapabilecek birilerini tanıyormusunuz. ve genel olarak tavsiyeniz ne olur.
şimdiden teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • cgdincer @cgdincer

  Pirince Giderken Evdeki Bulgurdan Olmak. 200 lira fazladan vermemek için 1000 lira zarar ettin durduk yere.

  • civilization @civilization

   ya aslında amacım 200 lira fazladan vermemek falan değildi. annemin babamın telefonlarının bataryalarını da ben değiştirmiştim zamanında. o kadar da dikkat etmeme rağmen bir anda oldu herşey 😀 aslında para verip değiştirmememin sebebi telefoncular. bugün ilk gittiğim telefoncuya "kardeş cihazın probleminin ne olduğunu bana söyleyebilirmisin ona göre bir çözüm düşüneceğim" diyorum eleman bana "abi ben bi ekran alırım takarım oldu oldu olmazsa da geri iade edemem" kafaları böyle çalıştığı için bende bi itibarları olmuyor. ama sonuç itibari ile biraz param gidecek gibi duruyor. bakalım nasıl sonuçlanacak.

 • civilization @civilization

  youtube'da ne güzel videoları var. çinli kardeşler on numara yapıyorlar ama burada yok malesef. touchid ile ilgili yapan bi kaç yerli firma gördüm ama ekranla ilgili yapanı görmedim.