Turgutlu / MANİSA sular seller.. gök gürültülü sağanak yağış. Rabbim afatsız versin gök delindi sanki

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bizim buralarda gök gürlüyor falan az yağıyor o kadar. ( izmir )

 • Anıl @anilkirac

  Didim de aynı, sokağa ikidir itfaiye geldi su çekmek için.

 • hc8 @hc

  İzmire göç için bir neden daha çıktı.

 • arandur @arandur

  Duayla falan olmuyor, somut anlamda harekete geçmek lazım. Dünyanın dengesini bozduk, onun bize olan tepkileri de yıllar geçtikçe sertleşecek.

  • Gökhan @gokhans19

   Önce sen üstüne düşeni yapıp sonra duanı et. Balkondan atlayıpta ölmemek için dua edersen istediğini alamayabilirsin.

  • arandur @arandur

   @gokhans19 elbette, doğrusu o. Dua kişisel rahatlamadan ötesi değil.

  • Gökhan @gokhans19

   @arandur Hayır dua çok işe yarayan belaları defeden ve istenilene ulaştırabilen birşey. Ancak insanlar sıralamayı karıştırıyor. Dinde tevekkül denen birşey var. Sen önce kendin gücün ve imkanın yettiğince çabalayacaksın sonra yetersiz kaldığın yerde dua ile yardım isteyeceksin. Oturduğun yerden hiç çabalamadan dua ile herşeyin ayağına geleceğini, her sorununun çözüleceğini düşünmek yanlış. Çalışıp çabalamadan, isteklerinin peşinde koşmadan sadece dua ile hayattaki tüm güzelliklerin önüne serileceğini düşünürsen yanılırsın. Sen bi elinden geleni yap hala olmuyorsa dua ile yardım iste. Daha detaylı bilgi isteyenler dini kaynaklardan dua kabulüyle ilgili konulara bakabilirler. Özellikle tevekkül nedir ne değildir ona bakın.

   Ben evi yaparken malzemeden çalayım, yolu yaparken gerekli altyapıyı yapmayayım, işi doğru yapana oy vermek yerine hırsızda olsa bizim insanımız diye şarlatanlara oy vereyim, arabayı içkili süreyim, her işimde dalavere olsun sonrada dua edeyim Allah beni belalardan korusun. Adam arabasının üstüne Allah korusun yazıyor sonrada trafik kurallarına uymuyor.