İphone 5s den geçicek birine ikinci el iphone 7 plusa 3-4 bin lira vermek mantılı mı sizce 3-4 sene götürebilecek telefon modeli önerebilir misiniz aklımda mi9t var

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  Batarya olayı çok memnun ediyor 5s'den geçince ama uzun süre android kullanınca insan iosu arıyor 🙂 benim yaşadıklarım bunlar ben de 5s'den j6ya geçtim. Hayatıma ne bir şey kattı ne de bir şeyler götürdü. Çok fazla takılmamak lazım alt tarafı telefon.

 • Recai @recai

  iphone 7plus yada iphone8 en mantiklisi
  uzun vadede 5s ekrani yetersiz kaliyor

 • Orcun @orcun

  @mustafaender12 3-4 sene için hep güncelleme alsın dersen senin xr falan alman lazım. Mesela 6s ailesi için ios 13 son sürüm, 7 ailesi için ios 14 son sürüm olacak demek. Yani seneye ios 14 çıktı son ios oluyor. Öbür sene ios 15 çıkacak destek yok. Ve apple bilirsin destek vermediği aleti öldürüyor. Marketinden dışlıyor atıyor. Android tarafında bu sorun yok, çok nadir yani oluyor ama mi 9t için bilemiyorum. Alırsın şansına kullanırsın kullanırsın 2 sene sonra o ön kamera motoru bozulur ? olabilir ne yapacaksın ? veya pil öldü diyelim orj yada muadili vs. nereden bulacaksın ? hani o yüzden 3-4 sene gibi uzun ömür istiyorsan ya xr veya muadili aynı dönemde çıkmış iphone veya android olsa bile en bilineni vs olması lazım.

  • Mustafa Ender @mustafaender12

   Haklısınız xr ve üstü uzun süre güncelleme alır fakat fiyatı baya tuzlu ikinci el bir telefona da 3-4 bin lira vermek bana pek mantıklı gelmedi çinli üreticilerinin parçaları pek bulunmuyor ön kamera bozulmasa bile batarya orijinal hiç yok sanırım. iki ucuda boklu deynek

 • arandur @arandur

  3-4 sene gitmesi için modeli 3-4 sene üstten seçmek gerekir. Mi9T arıza vermezse pil değişimiyle 3 sene gider bu arada ama iOS-Android seçimi size ait.