https://tr.motorsport.com/f1/news/hamilton-monzadan-sonra-yarisma-seklimi-degistirecegim/4537771/ yarışı izlerken Leclerc' e ceza verilmemesini diledim ama Hamilton da haksız değil.

Hamilton: “Monza’dan sonra yarışma şeklimi değiştireceğim”

Lewis Hamilton, Monza’daki yarışta olanlardan sonra yarışma şeklini değiştireceğini söyledi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  Bu geçen hafta konuşulan hava tüneli mevzusu nedir? Hiç bilmeyen birisi olarak mevzu biraz garip geldi. Pilotlardan birisi en öne geçmek zorunda mı? Sırayla mı geçiyorlar, nasıl oluyor? Niye millet deliye döndü?

  • Koray @koraysuna

   Hocam en uzun düzlüklü takvimdeki pist monzadır. 330 kmh hıza kadar çıkıyorlar düzlükte eğer önünde bir araç varsa öndeki rüzgarı o alıyor sürtünmeyi o alıyor arka tarafaki araca hava boşluğu bırakıyor rüzgara çok maruz kalmıyor öyle olunca hızı 350 kmh hıza kadar çıkıyor. Pilotlar bu yüzden öne geçmek istemiyor herkes birinin arkasında olmak istiyor.

  • Equitatus @equitatus

   @koraysuna Niye önlerinde birisinin olmasını istediklerini anlıyorum ama öne geçmesi zorunluymuş gibi bir hava vardı. "Niye öne geçmedi arkada kalmak için bilerek yavaşladı, pislik yaptı" falan deniliyordu. O yüzden soruyorum. İstediği kadar yavaşlayıp isterse son sıraya geçemiyor mu?