https://tr.motorsport.com/f1/news/hamilton-monzadan-sonra-yarisma-seklimi-degistirecegim/4537771/ yarışı izlerken Leclerc' e ceza verilmemesini diledim ama Hamilton da haksız değil.

Hamilton: “Monza’dan sonra yarışma şeklimi değiştireceğim”

Lewis Hamilton, Monza’daki yarışta olanlardan sonra yarışma şeklini değiştireceğini söyledi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Taha @ctg10

  Leclerc son yarışta çakallık yaptı bazı yerlerde ayrıca cezada almalıydı.

  • Koray @koraysuna

   Ya arkadaş hamilton'da her yere ağlıyor yarıştasın o anın bir refleksleri var atmosferi var biraz da sertlik olsun yani ne olacak? Geçebilseydi 53 tur boyunca o monza düzlüklerinde geçerdi zaten ama aracın gücü yetmedi hem drs hemde hava koridoruna sahipken. Ben bu hamiltonun her şeye bahane bulmasına da uyuz oluyorum.

  • Taha @ctg10

   @koraysuna Adam öyle yediremiyor 😀

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   Normal şartlarda ceza çıkmalıydı, yarışın Monza'da Ferrari'nin evinde olması ve sene başında ki olay nedeniyle üzerine gitmemişler gibi..

  • Centurion @burakdogn

   Ceza alsaydı ben rahatsız olurdum. Bırakın biraz sert mücadele olsun. hemen her şeye ceza olmasın. Eskiden bu kadar ceza yoktu ve mücadele vardı. Adam 1. vermemek için elinden geleni yaptı. Vettel zaten arkadaşını yalnız bıraktı... Hamilton da aynısını yapardı aynı durumda.

  • Anıl @anil

   @caskalaynen Bun mücadeleye ceza çıksaydı Max şimdiye kadar sezondan ihraç edilmişti.

  • CaSkAlAyNeN @caskalaynen

   @anil Vers'ede ceza vereceklerdi bunada.. Pilotlar geçişi bu kadar zorlaştırırlarsa F1'de çok kaza olur ve çoğu kişi bu sebeble atak yapmaktan vazgeçebilir.F1 iyice sıkıcı hale gelir.

   Ya da bir süre sonra çok kaza olmaya başladığında hakemler bu sefer her atağa karşı savunma yapana ceza verme olayına giderler ve kısır döngüye girer bu iş.

   O yüzden aşırı ve sert savunma kurallar dışına çıkınca hemen cezayı verecek ki hakemler işin ucu kaçmasın.

 • Equitatus @equitatus

  Bu geçen hafta konuşulan hava tüneli mevzusu nedir? Hiç bilmeyen birisi olarak mevzu biraz garip geldi. Pilotlardan birisi en öne geçmek zorunda mı? Sırayla mı geçiyorlar, nasıl oluyor? Niye millet deliye döndü?

  • Koray @koraysuna

   Hocam en uzun düzlüklü takvimdeki pist monzadır. 330 kmh hıza kadar çıkıyorlar düzlükte eğer önünde bir araç varsa öndeki rüzgarı o alıyor sürtünmeyi o alıyor arka tarafaki araca hava boşluğu bırakıyor rüzgara çok maruz kalmıyor öyle olunca hızı 350 kmh hıza kadar çıkıyor. Pilotlar bu yüzden öne geçmek istemiyor herkes birinin arkasında olmak istiyor.

  • Equitatus @equitatus

   @koraysuna Niye önlerinde birisinin olmasını istediklerini anlıyorum ama öne geçmesi zorunluymuş gibi bir hava vardı. "Niye öne geçmedi arkada kalmak için bilerek yavaşladı, pislik yaptı" falan deniliyordu. O yüzden soruyorum. İstediği kadar yavaşlayıp isterse son sıraya geçemiyor mu?