Apple etkinliği hala konuşuluyor şaşırdım açıkçası. Konuşmaya değecek bir sunum bile değildi.

Bu ürünlerin kötülüğünden değil yanlış anlaşılmasın ama ne bekleniyordu ki? Bunlar olacaktı. Telefon sektörü çıkmazda. A13 evet çok güçlü 4 tane 4K video her kameradan eş zamanlı kayıt alınıyor bu güç hafife alınacak şey değil ama o tasarım nedir arkadaş? Arçelik ocak tanıttılar kamera diye.

Her neyse canlı yayında da bol bol esnedim zaten. Tamamen filler bir sunumdu. Eski iPhone modelini verip gene insanlar alacaktır 399 dolara ABD'de onun harici 8,X, Xs gibi cihazları olanlar hatta 7 kullananlar bile pas geçsinler bu ürünleri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  O üçlü kameranın yerleşimi pozlama farkı olmasın ya da minimuma insin diye dizayn edilmiş diye bir şey okudum ama nerde okudum hatırlamıyorum. Ayrıca kameraya önem veren ve elbetteki ekonomik durumu müsait olan hiç kimse pas geçmez bu cihazları. Hele de 4-5 saat batarya ömrü uzamışken.

  • Yekta F. @electric

   Valla Yalçın kimse kimseye alma demiyor akıl veriyor. Ayda ne kadar para kazandığımı bilemeyecek kadar zengin olsam ben de alırım ama savunulacak tarafı yok 10.000 üstüne satılan cihazların.

   Bizi aşar abicim güle güle kullansın akan ben fiyatını es geçiyorum zaten ürünlere aman aman bayılmadım.

 • cinnabon @cinnabon

  Ive ayrılmasaydı arka tasarım aynı olur muydu, şüpheliyim. Alacak yine alır tabii ama göz zevkine hitap etmediği açık.

 • Pix50Adam @zero2900

  Hocam telefonlar sürekli inceliyor. Bu elbette yine biz ince telefon isteyen kullanıcıların bir eseri. Sürekli incelirken kamera isteklerimiz de paralel şekilde artıyor. Tasarım kötü ama kamera da kalite = daha fazla donanım ve komponent. Haliyle telefon incelirken kamera modülleri büyüyor. Yani garip açmazlar içindeyiz. Çünkü kamerası da telefon inceliğinde olsa ona göre bir kalite kaybı olacaktı. Sanırım git gide incelen telefonların kalınlaşan kamera modüllerine mecburuz. En azından görüntü ve mercek teknolojisi çok devrimsel bir teknoloji üretmediği sürece.

 • olasandra @olasandra

  apple in telefon yapmayı bırakıp, google gibi sadece yazılım ve hizmete odaklanması taraftarıyım.

  • Agab @agab

   Sektör birincisi adamlar neden bıraksın?

  • olasandra @olasandra

   @agab sektörü bıraksın demiyorum. Belli ki bu tasarım işini çözemeceyekler, tasarımı yapabilenlere bırakıp kendileri yapabildikleri işe(yazılım,hizmet vs.) odaklansalar daha başarılı olurlar.

  • Agab @agab

   @olasandra Arkadaşım şu an adamlar zaten tek başına tüm android camiasına kafa tutuyor ve tahmin edemeyeceğin kadar başarılılar 😀
   Ayrıca tasarım görecelidir. Ben de pek sevmedim ama "ıy bu ne lan öğ" falan modunda da değilim. Keza, 3 ay sonra çinli telefonlarda da aynı tasarımı göreceğimize eminim.
   İlk çentikli iPhone çıktığında herkes söylenmişti. Hatırlıyorsundur umarım. Ee, şimdi çentiksiz telefon yok.
   https://www.youtube.com/watch?v=nKCLoSKLhDQ iPhonedo mesela bunu eleştirmiş bu videoda. Apple yapınca aa kaka kiki, Samsung vs yapınca nedense bir kabul görme durumu var. Az önce yeni Honor telefon tasarımı gördüm. Bence gerçekten çok kötü bir tasarım. Ama kimse eleştirmiyor nedense 😀

   Vardır bir bildikleri. Milyar dolarlık şirkette binlerce tasarımcının elinden geçip çıkıyor bu telefonlar. Belki altında bilmediğimiz mühendisliği var, belki böyle olması "gerekti". bilemeyiz.

  • cinnabon @cinnabon

   @agab çentik hâlâ kötü bir fikir. Sadece yayıldı.