"eşini pompalıyla öldürdü", "ayrıldıktan sonra bıçakla doğradı", "boşanma davası açan eşini kurşuna dizdi" falan. Bu ara medyaya pompaladılar/pompalıyorlar böyle haberleri ne hikmetse. Bir bit yeniği var bence ama, bilemedim...
Cinayetler yalan falan demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Sadece her zaman olan şeyler(maalesef) sanki siyasi/politik bir amaç için belirli bir zamanda özellikle gündeme getiriliyor gibi bir izlenim oluştu bende. Medyanın bu denli yönlendirilebilir, kontrol edilebilir olduğu bir dönemde, böyle göze batan değişiklere hep şüpheyle bakıyorum.
Sanki anayasal değişikliklere zemin hazırlıyoralr gibi, ya da toplumun gerginliğini had safhaya çıkartmaya çalışıyor da olabilirler.
#KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berrram @berrram

  😀 https://www.youtube.com/watch?v=aJyMk7VhTCA

  "What the human race is suffering from is mass hypnosis. We are being hypnotized by people like this: newsreaders, politicians, teachers, lecturers. We are in a country and in a world that is being run by unbelievably sick people. The chasm between what we’re told is going on and what is really going on is absolutely enormous." ~ David Icke

 • Burhan @epsilon

  Aynı şekilde bi çocuk kaybolur nedense bir sürü kayıp haberleri daha gelir peşinden.

  • Ali Pektaş @alipektas

   Altta arkadaşın bahsettiği gibi popülaritesinden ötürü medya saldırıyor da olabilir ama benim kafamda soru işareti bırakan kısmı şı ki: Bugün ana akım medya neredeyse tamamen belirli bir grubun emrinde. Böyle toplumun hareketlenmesine sebep olacak hassaslıktaki konularda kendi kontrolü dışında bir şeyler dönmesine izin vermezler gibi geliyor.

 • Martin @martin

  Çizginin paranoya tarafına geçmeye gerenk yok.

 • reducto @protego

  Son zamanlarda çok tepki çekmeye başladığı için, medya da üzerine atlıyor. Normal bir durum, her zaman böyle olmuştu, hatırla mesela 10 yıl önce her gün şehit haberleriyle inliyordu ortalık. Şimdi? Haber arasında 10 saniye veriyorlar her gün ama insanlar alıştığı için kimsenin umrunda değil. Şu an kadın cinayetleri revaçta, dolayısıyla medya çörekleniyor. Önceden de vardı bunlar, ama hem bu kadar dikkat çekmediği için medyada ön sıralarda yer almıyordu, hem de eskiden bu devlet bu tip şeylere bu kadar kayıtsız değildi. Minibüste kadınları darp edenlerin savcılık tarafından serbest bırakıldığı, sosyal medyada patlayınca aynı savcının tekrar yakalama kararı çıkardığı bir dönemdeyiz.

  • Ali Pektaş @alipektas

   Açıkçası medyanın hemen atlamasını ve böyle konularda hassaslık göstermemesine katılırım ama şu an ana akım medyanın kontrol edildiği gerçeği de kenarda duruyor. Hükümetin işine gelmese böyle toplumun tepki vereceği bir konunun sulandırmasına izin vermezdi diye düşünüyorum. Kaçak Kuran kurslarında tecavüz vakası olunca şak diye yayın yasağı getirebiliyorlar mesela. Sanki bu haberler onalrın onayı ve talebi olmasa bu kadar dillendirilemez gibi geliyor bana.

  • reducto @protego

   @alipektas Herşey belli bir yere kadar. Bu medyanın en başta para kazanması, dolayısıyla dikkat çekmesi gerekiyor. O yüzden çok konuşulan şeylere yer vermeleri lazım. Arada bir denge var, eğer onu tamamen birilerinin lehine bozarlarsa, bu sefer ana akım medyayı takip eden kimse kalmaz. En azından malum yerleri direkt olarak hedef almayacak şeyleri böyle gündeme getirmeleri lazım herkes konuşurken, yoksa anca araba kazası yayımlarlar. Dediğim gibi arada bir denge var, orayı anca belirli bir yere kadar zorlayabilirler. Tamamen hükümet yanlısı yayına geçseler kimse izlemez. Daha o seviyede değiliz neyse ki. En azından henüz