Merhabalar, kendime 2012 model Renault Clio 1.2 GrandTour almayı düşünüyorum. Araçta LPG takılı değil. Taktırmayı da düşünmüyorum. Bu araç hakkındaki bilgileriniz ve düşünceleriniz nelerdir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Equitatus @equitatus

  Bu araçlar ilgili tek bilgim gördüğüm tüm satılık ilanlarında bu araçların ağır hasar kayıtlı olduğuydu. Araçlara temkinli yaklaşmakta fayda var. Düşük fiyatlı olanlara daha temkinli yaklaşmak gerek.

  • KARAsinez @karasinez

   Baktığım araçta öyle bir sıkıntı yok. Kilometresi de 65.000 civarında. Ekspertize göstereceğim ama götürmeden önce bir sorayım dedim.

  • prometrik @prometrik

   @karasinez 2012 model ve sadece 65.000 km mi? Ya çok az kullanılmış ya da... Bence iyi dikkat edin. Birden fazla ekspertize götürün. İşini bilmeyen çok ekspertiz olduğunu duymuştum.

  • Equitatus @equitatus

   @prometrik 7 yaşındaki bir araç için 65.000 çok düşük değil. Evden işe, işten eve kullanıldıysa normal. Dediğiniz gibi ekspertiz seçerken dikkatli olmak gerek.

  • Cemre Bayrak @flagbearer

   @equitatus çok değil bence ben geçen sene 500 km yapmışım araba ile

  • R.D. @rdr

   @prometrik benim 2013 model aracım da 68000 km civarında. Sıfır almıştım, benzinli araba için normal kilometreler. Benzinli olunca gereksiz gezintilerden kaçınmaya başlıyor insan 🙂

  • Furkan Emir @furkanemir

   @prometrik 2006 model 120k km dizel 😀 herkes işemeye sıçmaya arabayla gitmiyor hocam, Türkiyede kilometre algısı bitmeyecek adam bana az biniyon dizel alıyon diyo buna neyi açıklayayım salağım ben sen benzinli al diyorum, tarikat gibiler anasını satim

  • Equitatus @equitatus

   @furkanemir İnsanlar diyor ki çok yol yapacaksan sadece dizel alınır, yoksa benzinli al. Anlamadıkları olay şu; benzinli alıp sonra LPG taktırıldığı için bir kere motora müdahale etmiş oluyorsun, LPG dönüşümüne para veriyorsun, onun ayrı bakımını yapıyorsun. LPG taktığın için arabanın gidişi, sesi, kalkışı, her şeyi değişiyor. Benzinli alıp da öyle kullanmıyorlar ki. LPG taktığın için zaten benzinli aracın fiyat avantajı neredeyse kayboluyor, bunun üstüne bir de performans kaybı ve LPG'nin çıkartabileceği ekstra sorun potansiyelini ekleyince dizel her türlü daha mantıklı oluyor.

  • Furkan Emir @furkanemir

   @equitatus canım sıkılsa gaza basarım trafiğe girsem tüketim uçtu diye korkmam, lpg ayarı cartı curtu uğraşmam ama adamlar 2 şey öğrenmiş turbo ve enjektör. Aman dizel alma bozulur aman çatlar aman patlar kendi alamıyor başkasına da aldırtmıyor garip tipler 😀 yüklüyorum arabayı bindiriyorum ailemi açıyorum klimayı basıyosun solluyosun mis ne atmosferiği bu vergi sistemiyle... Turbo benzinlide rahat kullansan ayağını serbest bıraksan türkiyede boynunu büker... Çare dizel 😀

  • Ali ŞİMŞEK @asdera

   @flagbearer kapiya kopek baglamissin kardeş 500 km nedir.

  • prometrik @prometrik

   @furkanemir Yorumlar epey güzel olmuş 🙂 Bir arkadaşımla sohbetini yapıyorduk. Benzinli dizel konusunda. Kendisi epey araştırmıştı. Günün sonunda artık gelinen noktada benzinli ile dizel arasında pek fark kalmamış demişti. Fiyat/performans vb olarak. Şöyle ki dizel ile benzin fiyatı zaten yakın. Bakım maliyetlerini falan düşününce de pek de ayırt etmeye gerek yok gibi. Hangisi uygunsa o alınmalı, öyle gözüküyor. LPG konusunda ise haklısınız. Ancak taktırmak zorunluluk değil. Benzinli araçta bir opsiyon olmuş oluyor.

 • Hüsamettin @akhenaton

  normal clio dan ucuzsa al,sw araclar ikinci elde kosmaz satmak için paralanirsin

 • onsekizkurus @onsekizkurus

  Clio her zaman satılır. Alınırda bende bundan bakıyorum ama km leri çok oynanmış ağır hasarlı arabalarla karşılaşıyorum.