#EngelleGitsin
Hayvan severlik mi bence değil.
Balık alır 35 santimlik cam kavonoza koyar, kuş alır 50 santimlik kafese koyar, köpek alır evden dışarı çıkartmaz, sonrada hayvanları seviyorum, ben hayvan severim der. Birde o hayvana sor bakayım seni seviyor mu ? O balık kilometrelerce alanda yaşar , o kuş doğada normalde gökyüzünde uçar vs...
Hayvanlar süs oyuncağı değildir.

Bence hayvan sever, barınma yeri olur diye ağaç diken, sıcakta dışarıya bir kap su koyan, ineğini kızım diye sevip hastalanınca ahırda yatandır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Massive Attack @massive-attack

  haklısın bizde de kuş var. Genişçe bir kafesi var evin içinde uçuyor ama her tarafa da sıçıyor kabloları kemiriyor. Doğada hayatta kalacak bir tür değil malum.

 • Orcun @orcun

  Bende hep salıktı, kuş besledim mesela papağan dahil evde odada hepsi salık elbette kafesi vardı yemi şuyu buyu ama geziyordu hayvan ve pencere açık olduğu halde bile kaçmıyordu. Köpek besledim, 2 kere olması lazım biri öldü hastalıktan vs. tedavisi olmadı onda bile ben hayvanı evde kapatmadım. Tasması vardı boynunda telefon şu bu yazıyordu hergün salıktı tuvalete diye dışarı çıkıyordu gezip geliyordu, dışarda tasmasız dolaştırıyordum. 2. bakamadım sahiplendirdim mecbur onda da hayvan büyük alan istiyordu mutsuz değildi ama ev ortamında olmuyordu, tanıdık vardı bahçeli büyük ev verdim onlar ölene kadar baktılar. Kedi besliyorum zaten bilmeyen burada pek kalmamıştır eskiden 9 taneydi, 7 oldu şimdide en son 2 tane bende ortamda kapı pencere açık kediler gezer gelirler vs. benim minnoşu bilmeyen yoktur artık bu hayvan sokağı sevmiyor, balkona çıkıyor ama giriş katı ya inip gideyim yok mart ayı azgınlık zamanları asla dışarı çıkmıyordu. Ha eve damlayanı da ölümüne döver o ayrı mevzu onun güvenliğinden geçmeyen kedi eve giremez. Ben böyle hayvan besliyorum mesela, ha birtek balıkta mecbur yaptım özendik biraz güzel akvaryum aldım 60 litreydi galiba tuzlu su akvaryumu nemo balığı derler ondan besledim habitat yani ortamını ona göre kumu suyu ortamı tam hayvana göreydi ama olmadı bakımı çok zahmetliydi baktım birkaç tanesi öldü hastalandı vs bıraktım. Bir dahada balık işine o yüzden girmedim. Kimisi işte sürüngen besliyor, 2 3 metre yılanı ufacık fanusa kapatıyor arada fare atıyor falan, o bana uymaz mesela o artık başka birşey.

 • ilker @gilker

  Valla bir yerde haklısın ama ev dışında olsa o hayvanlar asla yaşamayacaktı.
  kişisel olarak akvaryum, belirli türdeki kuşlar, belki bir nebze kedi dışında hayvana cidden eziyet olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hiçbir hayvanat bahçesi türevine gitmiyorum.

 • ALIEN @alien

  Hayvan sevgisini bizde farklı algılayanlar çok.
  Adam tavuk çiftliği kurmuş, her partide içine 20.000 civciv atıp büyütüyor sonra mezbahaya yolluyor.
  Programı yapan bayan mikrofon uzatıp soruyor neden bu işe başladınız diye, eleman diyor ki " Beni bu işe hayvan sevgisi yöneltti. " 😐

 • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

  Bülbülü altın kafese koymuşlar, 'Ah. Vatanım!' demiş.