Sabahtan beri karakol ve adliyedeyim. Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki tüm haklar kadını savunuyor. Hiçbir şekilde kendinizi koruyamıyorsunuz erkek olarak. Yasada hiçbir hakkınız yok, hiçbir isteğiniz dikkate alınmıyor. Allah tüm sorumluların..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Slim Shady @slim-shady

  Kavga mı ettin kadınla ?
  Ortadoğu kafası işte ne yapacaksın.
  Kadını koruyalım derken işin suyunu çıkarıyorlar.

 • cglrozgn @cglrozgn

  Erkekler kadınlara bişey yapmazsan kadınları koruyor ama kadınlara şiddet, öldürme vb bişey yapılırsa erkekleri koruyor demekki..

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Ülkede daha çok kadınlar şiddet gördüğü için, onlara öncelik tanınıyor. Aslında adalet herkese eşit olmalı. Adaletin olmadığı bir Ülkede yaşıyoruz.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Kadın erkek diye ayrım yapınca öyle oluyor. Günümüz medyası kadın yönüne vurgu yapıyor. La desen bile linç yersin. Adalet kadın erkek ayirmamali. Haklı/haksız olay bu. Suçlu/suçsuz.

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Erkek olarak koruma kararı almanız çok zor.
  Koruma kararı 6284 sayılı yasaya göre veriliyor. Yasanın adı bile “ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi hakkında kanun”

  Eşitsizlik gibi görünse de mantıksız değil aslında. Eğer silahı vb yoksa size bir kadın kolay kolay zarar veremez. Bu durumda gereksiz yere insanları kısıtlayan bir karar verilmesi de adil değil. Gerçekten açık bir tehdit olmadıkça bir erkeğe koruma kararı vermezler.

  Eğer psikolojik şiddete karşı korunmak istiyorsanız merak etmeyin onu kadınlar için bile takan hakim yok.

  Bu arada koruma kararının ben pratikte çok da faydalı olup olmadığından emin değilim. Sapık tarzı sürekli arayan, öesaj atan rahatsız edenleri vs önleyebiliyor hapis korkusu ama zaten birinin canına malına kastetmeyi göze almış birisi için o karar bir kağıt parçası. Koruma kararı ile yanınıza, evinize polis vs tahsis edilmiyor, hiçbir değişiklik olmuyor.

 • Rasko @rasko

  Sonra "Mahkemede erkeğe ikinci sınıf insan muamelesi yapılıyor" deyince bazı dangalaklar akılları sıra bizi linç etmeye çalışıyor. İki gramlık akıllarıyla "beynine format at" falan yazıyor. Erkek milleti bu kafada oldukça her şey müstehak.

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  siz erkekler kendi cezanızı kendiniz kesip dilediğiniz gibi elinizi kolunuzu sallayarak gezdiğiniz, kravat taktığınız için iyi halden ceza indirimi aldığınız için olabilir mi? erkeklerin işlediği cinayetlerle kadınların işlediği cinayetleri bir kıyaslayın. adam olanlarınız erkek olduğu için başkaları yerine utanıyor hemcinslerinin pislikleri yüzünden. kadınlar da her geçen gün erkeklere düşman oluyor işte. bu durum normal mi? hayır değil keşke böyle olmasa. ama ne yazık ki bugün erkeklere haksızlık ediliyorsa sizin pislik hemcinsleriniz yüzünden. evet bu işte bir terslik var, düzelir umarım en kısa sürede.