Masaüstü bilgisayarda bir hdd olmalı mı? Yoksa hepsi ssd mi olmalı? 250gb ssd var üstünde yetmiyor artık. Yanına alacam da 1TB 7200rpm Hdd mi almak mantıklı yoksa 500GB ssd mi?
Not: Benim için kapasite önemli değil. Dayanıklılık önemli.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Fırat Duran @firat_duran

  2 TB Toshiba HDD al. Daha çok işin görülür 😁
  Ama SSD de en az 500gb olmalı.
  Yani;
  500gb ssd + minimum 2tb hdd

 • Kurabiye @kurabiye

  Olmalı olmamalı diye birşey yoktur, kişisel kullanımınız ve istekleriniz vardır. Benim kullanım tarzımda depolama önemli oldugu için yedek disk HDD'dir. Lakin sizin için kapasitenin önemi yoksa SSD mantıklı tabiki. Ek olarak HDD ilkel olabilir lakin data kurtarma SSD'ye nazaran muazzamdır kolaydır.

 • lterlemez @lterlemez

  Her daim iki disk olmalı bana göre; birisi yedek, diğeri ise sistem diski olarak. Yedek diskin büyüklüğü, hızı o kadar önemli değil ama mutlaka olmalı bana göre. Hele ki W10 ile çalışılıyor ise kesinlikle olmalı. Dahili düşünmüyorsanız, harici olmalı ama en az sistem diskinizin yarısı büyüklükte olmalı bence.

 • Zeratul @zeratul

  Önemli olan dayanıklılık diyorsan NAS diski de kullanabilirsin, normal disklerden biraz daha fiyatları yüksektir ama sürekli çalışacak şekilde tasarlandığı için dayanıklıdır ve bozulma oranları çok düşüktür.
  Eğer hız da önemli değil dersen hem yavaş hemde yüksek kapasiteli Surveillance 7/24 diskler vardır DVR cihazlar için, o da bir seçenek olabilir.