Arkadaşım #MSI dizüstüsüne kahve dökmüş. Klavye gitti. Başka klavye denedi yine çalışmadı, tuhaf tuhaf tuşlara basıyor bilgisayar rastgele. Muhtemelen anakartta sıkıntı çıktı. Burada anakart tamiri yapan birileri var mı? Ya da işçiliğine güvendiğiniz ve kazıklamayacak başka bir firma vs? İstanbul'dayız.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Anakarta sıçradıysa kahve şekerli miydi ? şekerli değilse ve üzerinden çok zaman geçmemişse 3 5 gün gibi gibi yapılabilir. İstanbulda illa ki vardır ama kazıklanmama kısmını bilemeyeceğim ? belki sadece bir diyot hatası belki klavye soketinde kısadevre var ? temizleyecek çok basit hata belki sana diyecek ki bunun ekran kartı yanmıştı değiştirdik cihazda güzelse hadi bakalım 1000 lira para isterse ne yapacaksın ? öyle güvenebileceğin yer işi çok zor hele bu devirde, ben o yüzden tamirci oldum. 😀

  • Emir Akdemir @emir-akdemir

   Cihazı aylardır bu şekilde harici klavyeyle kullanıyor ama kahve şekerli değildi allahtan 😀 Bilgisayarın içini açıp baktık, kahve vs. varsa temizleyelim tinerle diye ama göremedik. Eğer bu işi yapıyorsanız ve bakabilirim derseniz size gönderelim kargoyla, en azından bizim gönlümüz rahat olur ve para da hakeden birine gider. Hasara göre 600 liraya kadar gözden çıkarmaya razı arkadaşım. PC eski biraz, GE60 Apache, i7 4. nesil ve GTX 850m var.

  • Orcun @orcun

   @emir-akdemir Kahve demek ki sokete falanda sızmış olabilir vs. iyice bir açıp bakmak lazım. Belki oradaki sokette ki yani diyota birşeye zarar verdi ondan da kısadevre yaptırıyor olabilir. Güvenirim derseniz yollayın bakayım. Basit bir hata ise öyle 600 lira falan çok tabi esnaf işi ucuz yapıyorum. 😀 orcun89@outlook.com

 • fsh77 @fsh77

  kolanys ile güzelce silin, olmadı sabunlu su ile klayyr kısmını yikayin ana kart kolayca etkilenmez

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Üzerine kahve dökülen orjinal klavye bağlı şekilde duruyorsa tuşa rastgele basma işini o klavye yapıyordur. Başıma geldiği için biliyorum. Kendi klavyesinin soketini çıkarınca basmayı kesiyordu.