Günaydın #Teknomutfak ailesi. Bu yazımda sizlere çok değişik, alışık olmadığımız türde bir ürün tanıtacağım. ürünümüzün ismi Romney's Kendal Mınt Cake. Kısaca nane keki. Ürünümüz çok şık metal bir ambalajda geliyor. Elbette farklı gramaj ve ambalaj çeşitleri de mevcut. Kendal Mint Cake %95 şeker %5 tatlı nane yağı içeriğine sahip. Esmer şekerden yapılanı çikolata kaplısı ve markanın en çok tercih edilen benim de elimde bulunan klasiği mevcut. Metal kutu 170 gramlık. İçini açtığımızda ambalaja sarılı 2 nane keki bizi karşılıyor. Plastik ambalajı açtığınız an bütün oda nefis ve tatlı bir nane rayihası adeta bir lezzet kumkuması ile doluyor. Bu koku insanı mutlu edecek türden güzel.

Nane keki çok yüksek şeker ve nane ihtiva etmesi nedeniyle ambalajdan tanıtıma kadar her yerde dağcılar mevcut. Üstelik markanın dağcılarla bir geçmişi de var. Yüksek şeker ve nane insanı "tıkandım,bittim" dediği yerde canlandırıyor. Özellikle yürüyüş yapan insanlar bilir keskin tıkanıklık anları kötü bir durumdur. İşte nane keki sizi bu durumdan kurtarma iddiasında. Gerçekten ağzınıza attığınızda çikolata kıvamında dev bir nane şekeri yiyor gibi hissediyorsunuz. Beyninizde nane patlıyor. Fakat bu nane evde kullandığımız gibi acı ve keskin değil. Yabani nane veya taş nanesi olarak da geçen Peppermint. Haliyle bolca şekerin de etkisiyle iç organlarınıza kadar sirayet eden bir nane ferahlığı söz konusu.

Benim gibi nefes darlığı solunum problemleri olabilen birini bile tüm gözeneklerine kadar açtı ve gerçekten bi yarım saat içinde anlamlandıramadığım bir dinçlik kazandırdı. Nane keki kesinlikle herkesin sevebileceği bir ürün değil. Nane ile aranız yoksa uzak durun. Ama naneyi seviyor çocukluğunuzda vapurlarda satılan nane şekerlerine bayılıyor iseniz. Kendal Nane Keki aradığınızdan fazlasını size verecektir. Afiyet olsun. 🙂

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B006WBZ6NM/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A2XPCIULQK6472&psc=1

BeğenFavori PaylaşYorum yap