Yeni bir #Teknomutfak yazısı ile sizlerleyim. Bugün Terry's Chocolate Orange ürününü inceliyoruz. Ürünümüz karton kutuda portakal görselli bir folyoya sarılı şekilde çıkıyor. Çocukluğunuzda bu ürünü hatırlıyorsanız yanlız değilsiniz zira Terry's orange 90 ların sonu ve 2000 lerin başında tekel dükkanlarında bulunabiliyordu. Tahminimce resmi olarak değil ama hevesli bir müteşebbis tarafında getirtilmiş olabilir. Elbette 2000 lerin ilerleyen yıllarında bir daha göremedik bu güzel çikolatayı.

Öncelikle paketin üzerinde "Real Orange Oil" ibaresi dikkat çekiyor. Çünkü Terry's çikolataları rakipsiz olmasa da rakiplerinden ayrılan en büyük özelliği bu. İçerisinde gerçek portakal yağı barındırıyor. Genelde acımtrak bir yapısı olan bu yağ Terry markasında tatlı bir rayihaya sahip şekilde karşımıza çıkıyor. Araştırmalarıma göre (google 😀 ) Terry çikolatasındaki portakal yağının menşei ve hangi tür portakallardan elde edildiği ve işlenişi firmanın ticari sırrı. Zira dediğim gibi portakal yağı genelde acımsı tat ve keskin kokusuyla ön planda olur. Burada ise son derece yumuşak bir lezzet ve iştah açan bir koku söz konusu.

Ürünümüz tıpkı gerçek bir portakal gibi ince dilimler halinde bölünmüş. Yan yüzeylerin bir tarafında portakalın iç dokusu çikolataya görselleştirilmiş. Bu bence son derece güzel bir sunum. Çikolatanın lezzeti ise gerçekten muhteşem. Ağızda eriyen kaliteli kakao barındıran yumuşak bir çikolata ve tüm damağınızı kakao/portakal aromaları kaplıyor. Marka bu ürünü pek çok farklı formda sunuyor. Minik dilimli dökme poşet içersinde, Devasa portakal şeklinde. Avuç büyüklüğünde ortalama bir portakal büyüklüğünde (bendeki model). Kapanış olarak fiyattan bahsetmek gerekirse ürünü amazon üzerinden temin ettim. 157 gramlık 3 farklı portakal olarak. Toplamda 471 gramlık 3 portakal için 7 sterlin ödedim. Elbette bu ve daha pek çok harika ürünü bana ulaştıran @hamitozlu sayesinde kargo ve vergi gibi sorunlarla boğuşmadım. Siz de portakal ve çikolatayı benim gibi yakıştıran ve seven biriyseniz bu harmanın en güzel örneklerinden Terry's Chocolate Orange ürününü denemenizi tavsiye ediyorum. Kesinlikle kaliteli ve son derece lezzetli bir ürün. Afiyet olsun. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap