Bir hakimle yaşadığım sorun. Linki geçici olarak kaldırıyorum. Duruma göre tekrar koyacağım.

#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nostromo @nostromo

  Tebrik ettiniz diye mi kızdı ? Olayı pek açık anlatmamışsınız

 • Mkyb @mkyb

  Karşı tarafı dinlemeden olayda hüküm vermek yanlış olur. Kimse kimseye durduk yere bağırıp kovmaz.

  • Adem Gdk @aguduk33

   Hakim olunca kendilerini şey sanıyorlar. Çoğu zaman ufak sorunlar olur pek yansıtmayız. Ancak olaylar çizgiyi aşarsa kimse kusura bakmasın sesimizi çıkarırız. Bir avukat katibinin benimle ilgili söylediği bir şeye kızmış. Neymiş onun dosyalarımdan ben çekilecekmişim. Çekilmezsem beni şikayet edecekmiş.. Aklınca bana Av. K. 13'ü öğretiyor. Bak hele... Avukat ancak hakimle arasında yakın akrabalık varsa dosyadan çekilir. Arkadaşlık ancak şartları varsa hakimin çekinme nedenidir, avukatın değil. Hakim kendine güvenmiyorsa kendisi çekilir.

   Dosyalardan çekilmiyorum..Barodan gözlemci isteyeceğim, onun dosyalarına gözlemci ile beraber gireceğim. Hodri meydan!!

   Bir sorun varsa düzgünce uyarılır. Özür dilenir tatlıya bağlanır. Tamam haklı da olabilir , ancak bunun yolu böyle olmaz. Sonuçta onun bi itibarı varsa bizim de var, ben şimdi o kalemde nasıl iş yaptırırım? Bana ayak diremezler mi?

 • Adem Gdk @aguduk33

  Hakimin ismini açık etmemek için gizledim. HSK ve BAROLAR BİRLİĞİNE şikayette bulundum. Tatil bitince kendi baroma da resmi olarak şikayette bulunacağım. Duruşmalarda da bana benzer ithamlarda bulunmaya devam ederse o kürsüyü ona dar ederim çok net!!!

  Özellikle feto olaylarından sonra atanan hakimler mesleğin seviyesini oldukça düşürdü. Kanunu bilmeyen mi dersin, duruşma adabını bilmeyen mi dersin, avukata nasıl davranılır bilmeyen mi dersin, kendi dosyası hakkında yorum yapmaması gerektiğini bilmeyen mi dersin... Ne ararsan var. Düzgün olan, işini düzgün yapan var mı var? Elbette var. Ancak çölde su bulmak gibi bir şey.