#TeknoYardım #laptop #akış Ders çalışmaya giderken götürmelik ucuz laptop arıyorum. Kesin bir ihtiyaç değil, sonuçta her şeyin çıktısını alıp çalışıyorum. Ama ihtiyaç ile lüksün tam ortasında bir yerde duruyor. Her şeyi taşıyamıyorum artık. 😀 Bir de ders videoları falan oluyor, telefondan izlemek boynumu ağrıtıyor.

Ucuz ve hafif olması tek beklentim. Evde sağlam bir bilgisayarım var zaten. Laptopla tek yapacağım şey video izlemek, pdf açmak vs. Ha açacağım pdfler yüzlerce sayfa, onu da ekleyeyim.

Hometech Alfa 600C/700C'yi gözüme kestirdim. 1,19 kg, incecik, FHD ve 1100 lira. Açıkçası böyle bir şey beklemiyordum ben. Ama birkaç sorum var, yardımcı olursanız sevinirim.

1 - 32 GB hafızası var, SD kart ile de artırılabiliyor. Kapasitesi sorun değil, ancak hızını merak ediyorum. "5400 rpm hirohoto diskten her türlü iyidir, dijital yonga sonuçta" diye düşünüyorum ama derin bir gaflet ve delalet içerisinde miyim?

2 - N3350 beni nerelerde sınırlandırabilir? Windows kullanmayı düşünmüyorum, en hafif versiyonu bile Celeron'a işkence bence. Chromium veya hafif bir Linux sürümü kullanırım. Dediğim gibi yapacağım iki şey var, ders videosu izlemek vs pdf açmak. Mühendislik vs okumuyorum, çalıştıracağım hiçbir yazılım yok. Ama pdfi açınca sayfayı her kaydırdığımda imlecin döne döne beklemesini de istemem.

Uzun oldu kusura bakmayın. Teşekkürler şimdiden.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • M. Selim @msmertogluuuu

    Merhaba, tam da aynı ihtiyaçlardan ben tablet aldım ve çok memnunum, taşıma açısından daha avantajlı.

  • furkan1zek @furkan3ze3

    Ben boyle benzer sebeplerden aliexpressten cube iwork10 almistim. 1 yil sorunsuz kullanmama ragmen sonra yandi gitti. Tavsiyem bu celeron, dual core vs islemcili bilgisayar almaman yonunde. Artik en az i3 veya artik amd de ne denk geliyorsa onu alin. Eger oraya cikamiyorsaniz da almayin.
    Pdf acmak ve video izlemeyi tablette rahatlikla yaparsin. Bu sebepten butcene uygun bir tablet alman en uygunu tabi klavyeye ihtiyacin yoksa. Bu tablette windows deneyimi vs hep basarisiz bunu tecrube ettigimden rahatlikla soyleyebilirim. Ayrica saydigim islemcilerde windowsta eziyet. Ugrasirim linux kurarim vs diyorsan o zaman belki oluyordur bilgim yok.