#miband3 kullanıyorum çok da memnunum lakin #miband4'te çok güzel bir geliştirme yapmışlar. Şimdi durduk yere band3'ü kenara koyup band4'e geçmem ama bilsem biraz daha bekler direkt band4'ü alırdım.

Olay şu, band3 kullananlar bileklikteki "workout/egzersiz" modunda sadece koşu bandı ve egzersiz seçeneklerinin olduğunu fark etmiştir. Bunun dışında bir etkinlik (örneğin gps takipli yürüyüş, bisiklet sürme vs) başlatmak için telefon uygulamasına girip, uygulama içinden "ben şu etkinliğe başlıyorum" diye komut vermeniz gerekiyor.

band4'te ise bilekliğin içindeki "workout/egzersiz" menüsüne girip yürüyüş veya bisiklet sürme vs etkinliğini başlattığınızda, bileklik de telefon uygulamasına hükmedip gps takibini başlatıyor. Oldukça pratik ve güzel bir düzenleme olmuş.

Bana kalırsa bu özellik basit bir #firmware güncellemesi ile band3'e de getirilebilir. Bunu firmaya mail olarak da yazdım, xiaomi türkiye'nin facebook hesabına da mesaj attım ama xiaomi ilgilenir mi bilmem, pek de umudum yok açıkçası.

Bu arada #xiaomi türkiye'nin facebook hesabı lütfedip cevap bile yazmadı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap