Bir saat önce gidip aldım. İşimi görecek en iyi tak gez lens bu bence. Prime lensim 30mm yine günlük hep benle olacak ama bu yeni 18-105 f4 G lens’i de yanımda taşıyacağım artık. Bir otomobil markasına çekim için Çeşme’de olacağım Salı günü. Orada deneme şansım da olacak. Bu lensi merak eden sorusu olan olursa yazsın buradan. Yardımcı olurum deneyimlerimi paylaşarak. Ayrıca sony'nin standart 16-50 kit lensinden kaliteli doğal olarak 😀 Hem malzeme kalitesi hem de keskinlik olarak. Elbette 30 ve 35mm veya 50mm prime lens keskinliği beklemiyordum zaten ancak geniş aralıklı kitler içinde öne çıkıyor diyebilirim. #fotoğraf #sony

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Burak @burakk

  koltuğun desenleriyle uyumlu nohut kedisini de buraya deneme karesi olarak atayım. bu koltuğu sevdiği için atamadık yeni koltuk alırken bu kaldı.

 • alipektas @alipektas

  30mm olan hangisi? Makro f3.5 var, o mu? Ben de zamanında 50mm 1.8 lensi almıştım 500 TL'ye, yine aynı fiyata 35mmf1.8 de vardı. Pintilik edip onu almadığıma o kadar pişmanım ki... 50mm video için bazen fazla dar kalıyor. 35mm tam videoluk. Bu lens de video için iyi bu arada. Şimdi fiyatlara baktım da, 35mm'nin sıfırı 2.500 TL'den aşağı değil, şaka gibi yaa..
  Hayırlı olsun, güle güle kullna bu arada 🙂

  • Burak @burakk

   Sigma F:1.4 DC DN contemporary olan 30 mm bendeki. Çok seviyorum ve çok kullanıyorum hatta instagramımdaki fotoğrafları, nissan turkiye sosyal medyasındakiler hatta lexusun yeni es modelini falan onla çektim hep.

   valla keşke alsaymışsın 35mm sony'i o da güzeldir. Evet fiyatlar deli uçtu yoksa ben de daha erken alacaktım hem bu 18-105 hem de ek bir 50mm f:1.8 alacaktım ki hepsi birden uçtu.

  • alipektas @alipektas

   Sigma'ymış, fotoda dikkatli bakınca gördüm 😀

  • alipektas @alipektas

   @buraktheweekender Bi' fotoğrafçı tanıdık satıyordu; 600 TL'ye 70-200mm f3.5-6.3, 500 TL'ye 5omm f1.8, 500 TL'ye de 35mm f1.8 🙂 1 500 TL vardı boşta da o zaman. 50mm'yi aldım, kalanla ya telefon(Xperia M4) alacaktım, ya da 100 lira daha koyup diğer iki lensi de. Ben Dolar falan hiç bu sorunlar yoktu diye telefonu tercih ettim. Öyle bir set şu an 4 bin TL en az.

  • Burak @burakk

   @alipektas Evet ya dolardı kurdu sorunu yoktu. Ne güzeldi. 1.5 yılda ne hale geldi her şey birden.
   İmkanın olursa ileride 35mm 1.8'i öneririm, kullan yani. Çok keyifli bence.
   Sendeki 50 şu linktekinden değil mi ?

   https://fotografium.com/urun/sony-sel-50mm-f-1-8-oss-lens-3297

  • alipektas @alipektas

   @buraktheweekender Aynen, ta kendisi 🙂 35mm'yi adam akıllı bir işe girersem parası neyse verip alacağım yaa, kafaya koydum 😀 Tak gez gibi kullancağı onu, her senaryoya uyuyor neredeyse. 50mm de çok işimi gördü bu zamana kadar, düğünlerde, mezuniyetlerde falan yedim ekmeğini bayağı 🙂 Fakat kişisel kullnımda ya da anı biriktirmede pek iş görmüyor. Gerçi bende a5000 var, onun da videoda zaten pek yeterliliği kalmadı şu zamanda işin aslı.Hobi falan lüks oldu artık memlekette. Şunları bir öğrenci, bursuyla ve ailesinden gelenle biraz sıkarak yapabiliyor olmalı artık bence.

  • Burak @burakk

   @alipektas kesinlikle katılıyorum.

 • Can @berkaroon

  Güle güle kullan abi 🙂 keyifli vakitler.