@ugury Yarınki video için, keysiz aktivasyon ile ilgili bir şeyler buldum. Haberi yapılmıyor ve hiç konuşulmuyor o yüzden duymamış olabilirsiniz diye.

Hatırladığım gibi, eskiden humble'dan alınan oyunlar, tuşa basıp hesaba ekleniyordu. Şimdiki içinde key görünen linke tıklama şeklinde değil, keysiz sessiz sedasız bir aktivasyon vardı. Çok iyi hatırlıyorum, redeem'e tıklanınca oyun anında steam kütüphanenizde zuhur ediyordu. Başka bir steam sayfası vs açılmadan, direkt humble sayfası üzerinden. Şimdiki linkli sistem miydi acaba eskisi de diyordum ama öyle değildi şimdi şu linki bulduktan sonra da tam hatırladım.

https://blog.humblebundle.com/post/107906804069/changes-in-steam-key-redemption

Steam OAuth key aktivasyonuna destek vermeyi kesmiş. Hiçbir açıklama da yapmamışlar.

Şu an istediğimiz "hesap bağlayıp keysiz aktivasyon" 2014 yılında varmış zaten. Yani sistem çoktan mevcut, imkan var, ama Valve istemiyormuş.

Normalde bildiğiniz gibi Valve her satıştan 30% alıyor, ama geliştiricinin oluşturup başka sitelere satılması için temin ettiği keylerden hiç pay almıyor. Bu yüzden 3. sitelere fazla kolaylık sağlamak istemiyorlar galiba.

Changes in Steam key redemption

A little over a year ago, we launched OAuth Steam key redemption, creating one-click Steam key redemption for games purchased through Humble Bundle. However, Steam is removing support for OAuth, so...
BeğenFavori PaylaşYorum yap