64 ya da 128GB, yazma hızı konusunda çok üzmeyecek usb 3 bir flash bellek önerebilir misiniz?
Kullanıp memnun kalanlar belirtirse tercihte daha faydalı olur 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • FFE4 @0x41414141

  Ben cok arastirdim o konuyu gecen gunlerde. Ozellikle random read ve write konusunda cogu felaket durumda ucuz olanlar 1mb/sn'nin de altinda, ama sadece dosya transferi vs. icin kullanacaksaniz, amazonda 20-25 dolar arasinda 128GB'lik usb 3.1 gen1(3.0) bellekler var.

  Ama disk performansi isterseniz yine ucuz cinli SSDler mevcut kucuk boyutlarda veya m2 enclosure + m2 ssd(enclosure'a gore sata veya nvme) alinabilir ama bu da ornegin 500GB SATA m2 + enclosure icin yaklasik 100$ civari bir maliyeti oluyor.

  • castiel @castiel

   Öncelikle cevabınız için teşekkürler 🙂 Aslında evde dosya aktarımlarında kullandığım bir harici diskim var. Macbook air ile dışarda çalışmaya çok çıkıyorum. Bazen müşterilerden büyük boyutlu dosya alıyorum ve pc 128gb hafızaya sahip. Dolayısıyla her şeyi bilgisayara dolduramıyorum. Bu durumlarda işimi görecek ve çantada varlığını hissetmeyeceğim ufak bir çözüm olsun istiyorum. Yük olmasın diye bilgisayarın şarj aletini bile yanıma almadığım için harici disk ağırlık olarak geliyor o yüzden flash bellek çözümü arıyorum. Hızı muhteşem olmasa da olur ama ortalamanın biraz üzerinde olursa daha çok işime yarar. O yüzden deneyimleyen varsa diye sordum 🙂

 • sawgent @sawgent

  Soldan sağa doğru hızlıdan yavaşa.