Ableton Live 10 kullanıyorum. Yaptığım şarkıya efekt eklemek istiyorum ama kanala efekti attığımda tüm kanala uyguluyor ama ben şarkının belli bir kısmına uygulamak istiyorum yardımcı olur musunuz,?

#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • moraral @moraral

    Ableton özeilinde değil ama tüm DAW larda işleyiş aşağı yukarı aynı. Bir track de efekti belli bir kesime yapmak istiyorsanız ya sadece istediğiniz kısma Effect Volume Level atayarak efektin ses seviyesini sadece çizdiğiniz kısmın olduğu yerde yüksek kalan yerlerde sıfır olmasını sağlayabilirsiniz.
    Ama mantıklı, kısa ve ileriye dönük den mantıklı adım uğraştığınız trackin bir kopyasını çıkartın(dupllicate/clone track) . İstediğiniz kısma gelip orijinal kısımdaki yeri kesin. ikinci kopya trackde ise sadece o kısmı tutup diğer tüm kısmı silin. Böylece istediğiniz kısıma ait her tür sonradan düzeltmeyi hızlıca yapıp geri alabilirsiniz. unutmayın tarck içindeki ses dosyasını binlerce parçaya ayırıp kesseniz bile o parçalar gerçekte silinmediği için sonradan geri getirip boyutunu değiştirebilir ince işlemler yapabilirsiniz.