Samsung Note FE'de kasım kasım kasılan oyun Iphone SE'de yağ gibi akıyor. Sorun işletim sistemi mi, optimizasyon mu, donanım farkı mı bilmem ama durum bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  Apple'ın en büyük artısı işletim sistemi ki bünyesine arm'ın tasarımcısını da katmış. Yeni telefonları uçak olur herhalde 1-2 sene sonra

 • Mkyb @mkyb

  Playstation-PC farkı gibi düşün. PC'de milyon tane farklı donanım varken Playstation'da donanım belli. Oyun firmalarıda ona göre en iyi optimazsyonu yapıp oyunu çıkarıyor. Piyasada ki iPhone modelleri belli. Ama milyon tane Android cihaz var.

  • Kesb-i @kesb-i

   Ama Iphone se 6s ile aynı donanıma sahip. Yani 2015 yılının telefonu diyebiliriz. Note fe de note 7 aslında ve 2016 telefonu diyebiliriz. Yani 1 nesil ilerde telefon. Telefonun ekran çözünürlüğünü 1080p yapıyorum, samsungun game tuner uygulaması ile çözünürlüğü %25 yapıyorum yine menüde bile dona dona gidiyor. Iphone hala yağ gibi tüm efektleri 3x hızlandırma ile bile frame bile atlamadan gösteriyor. Çok büyük fark var.

  • Mkyb @mkyb

   @kesb-i İşte her şey donanım demek değil. Öyle olsaydı Xiaomi falan en iyi telefon olurdu. Dediğim gibi oyun firmaları oyunu telefona özel optimize ediyor. Ek olarak Apple mağazaya eklenecek oyun ve uygulamayı önce kendi adamlarına test ettirip öyle ekliyor mağazaya. Sorun çıkaran, çöken uygulama ve oyunları mağazasına eklemiyor.