#akış #Netflix #film #Korsan

Az önce ekşisözlük'te Netflix'i nasıl ücretsiz kullandığını yazan bir kişiyi okuyunca aklıma 10 yıl önce blogumda yazdığım şu yazı geldi:

http://www.mafiamax.com/2009/03/21ci-yuzyilin-gunahkar-cocuklariyiz.html

21. Yüzyılın Günahkar Çocuklarıyız

Genellikle Blogger İpuçları, CSS, Web ve kişisel konuların konuşulduğu bir blog.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • @merakli

  Nasıl ücretsiz kullanmış? Sanal kart harici bir yöntemse link please 😀

 • Yetkin @tozyet

  Netflix'i korsan izlemek muhtemelen netflix'e yarıyor. Windows'u korsan kullanmanın Windows'a yaradığı gibi.

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  4 veya 5 kişi ortak alıp ayda 10 lira veremiyecek kişi var mı? varsa ben toplayayım sizi bir araya 2-3 tane hesap alayım ordan izleyin.

  80 li yıllarda herkes diskete oyun çektirdi. 90 larda mp3 indirdik. 2000 lerde film indirdik. oyun indirdik.

  artık yıl oldu 2019. biraz telif hakkı emek nedir öğrenmek lazım.

  Bir spotify bir de netflix üyeliği ile dünya kadar telif hakkı ihlalinden kurtuluyorsunuz. bir steam hesabı ile dünya kadar oyun sizin oluyor.

  Yarın bir işe girince iş veren neden hakkımı yiyor diye ağlamayın.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @raw bunun müslümanlıkla solculukla veya başka bir görüş inançla alakası yok. solcu veya sosyalist geçinen adam da bunu yapıyor. emekçi takılan da yapıyor. kapitalist sistemin bayraktarı zengin de yapmaya çalışıyor.

   Müslüman adam emek hırsızlığı yapmaz. sosyalist adam emeğe saygı duyar. Bunlar çakal sürüsü.

   Açık konuşayım 2-3 ay kadar ben de evdeki kredi kartları ile kullandım. Sonra baktım çocuklar ha bire çizgi film izliyor. hanım izliyor. Ben izliyorum. Burada yoğun bir kullanım söz konusu. Artık utanmazlık arsızlık olmasın diye aldım. her ay 40 lira ödüyorum.

   Waktiyle biz de limewire den müzik indirdik. Ama tidal veya spotify yoktu o zaman. ayrıca elimiz ekmek tutmuyordu.

   Maddi durumu dar veya ailesinden yardım alarak yaşayan öğrencileri gençleri tenzih ederim. Kendi parasını kazanıp korsan işlerle uğraşmak biraz şey....

  • @merakli

   @ilkercom Burada laf bana ve @erkann'ysa ikimizde öğrenciyiz haberiniz olsun.
   Madem öğrenciye serbest 🤷‍♂️

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @raw Yapmak ayrı bunun rehberini yayınlamak daha ayrı bişey. @meraklı sizi tanımıyorum. okan übiversitesine giden audi a3 kullanan berkecan da olabilirsin sütçü imam üniversitesinde devlet yurdunda kalan muhittin de olabilirsin. yazdıklarım açık. okuyun siz hangisi olduğunuza karar verin.

  • @merakli

   @ilkercom Emekli öğretmen çocuğu bir Üniversite öğrenciyim. Bu ücretsiz Netflix kullanmamı meşru kılar mı?

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @merakli o senin cüzdanına ve vicdanına kalmış. Meşrutiyet de mesele değil aslında. Netflix çok elzemmidir.

  • Raistlin @raist

   @merakli Bunu senden başka kimse bilemez burada. Sor kendine, bak cebinde spotify'a netflix'e verecek 10 15 liran var mı. Yoksa da nasıl biliyorsan kullan geç, kimse sana niye korsan kullanıyorsun diye bir şey demedi. Ben de dahil sana cevap yazanlar da dahil sitenin çoğu korsan kullanıyordur/kullanmıştır zaten. Sen hala burada her söylenene cevap yetiştirmeye, kıvırmaya çalışıyorsun. O benim hakkım diye bu kadar sığ bir mantık nasıl olabilir, ne diyorum ben diye biraz da düşün arada.

  • @merakli

   @raist Ben korsan kullanmakla ilgili herhangi bir şey dedin mi? Netflix'in verdiği hakkı kullanmak=korsancılık mı?

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @merakli burda bir ayrım var. 1 ay kullanırsın. hadi karar veremedin ailede başka kartlar vardır kullandın. veya bir iki ay sanal kart yaptın tamam. ama firma sana kişi başı 1 ay ücretsiz hak tanıyor. sen bunu yıl boyunca yapıyorsan bu bildiğin hak ihlali. bunu meşru bir zemine oturtmayın. durumunuz yoktur kullanın. ama yaptığınızın etik olmadığını bilin.

   kendinizi netflix yerine koyun. yarın adamlar bu ücretsiz üyelik olayını türkiyeye yasaklar geçerler. veya zam olarak bindirirler. bu sefer binlerce vebal almış olursunuz.

  • Orcun @orcun

   @ilkercom Aslında bunu özendirme olsun diye söylemiyorum ama netflix sadece günü kurtarıyor, izlediğim dizilerin tümü var mı ? yok. Var olan dizilerin 2. 3. 5. sezonu çıkıyor piyasada heryerde var, netflix'de yok. En basiti shameless dizisi yok mesela amerika netflix'de varken türkiyede yok niçin ? e ben tek platform'a para vermiyor muyum ? veriyorum niye yok ? o zaman bir platform'a bağlanmanın ne artısı var ? ben gene google'dan işte shameless ... sezon ... bölümü diye oturup izliyorsam o netflix'e verdiğim para sokağa atılmış bir paradır. Bu sadece tek dizi bu arada daha bunun gibi 8-10 tane var.

   Korsanda böyle bir dert yok. Ücretsiz istediğini indir izle istediğin kalitede indir izle, çıktığı gibi anında düşüyor indir izle vs. vs. vs. bu hadi başka bir yanı öbür yanı da şu, premium servisler diyelim sadece netflix değil. Ben mesela izliyorum birşey oluyor adam filmi diziyi siliyor. Ya belki izliyordum ? sildi gitti. Spotify çok sık yapıyor mesela dinlediğim müziklerin büyük çoğunluğunu silmişler, ne anladım premiumdan ? hala FLAC dinliyorum telefonda 30 gb'dan fazla arşiv pc'de de 2 tb'a yakın arşiv var, kolaylık diye alıyorum spotify'ı ama belasını çekiyorum.

   Başka bir sıkıntı, blu-ray mesela ben takıntılıyım blu-ray işte 4k hdr 10 bit hevc ne varsa abanıyorum niye ? çünkü bana bunu sunacak olan yasal bir platform yok. Netflix'in 4k'sı ile bunları yan yana izliyorum arada dağ taş var, para verip izlediğim şey kötü bedavaya indirdiğim şey yağ gibi mis gibi görünüyor. Sadece görüntüsü değil ses kalitesinde bile efsane derecede farklılıklar var. Açıyorsun 5.1 kanal dts şu bu hertürlü codec ile hızlandırılmış film vs netflix dandik stereo en fazla 5.1 falan ultra hd paketini de aldım yani bu arada denedim.

   Bir laf vardır vakit nakittir diye niye ? para veriyorsun ama kolaylığı yok. Niye para veriyorum o zaman ? ben 1 lirada versem acıyorum, sadece para mevzusu da değil aslında beni uğraştırması eksik olması kalitenin kötü olması vs. vs. vs. bunlardan beni soğutuyor sonrada hiç girmediğim ölü bir uygulama oluyor. Bana sunsun mesela dünyada hangi yerde ne oynatıyorsa netflix bey desin heryerde bütün film ve diziler var, işte amerikaya gelen bikimfik dizisi türkiyede de var diyecek, adam gibi kalite sunsun 4k 60hz gibi ? sunmuyor bunları yetmiyor tv'da oynatıyorlar mesela ya o gece o dizi nete düşüyor, altyazısı da ertesi gün derken en fazla 1 gün bekliyorsun. Netflix ne yapıyor ? bekliyor sezon bitsin de öyle getiriyor vs buz gibi soğuk çay içmekten ne farkı var ? hem para veriyorum hem de buz gibi çayı bana sunuyor, bedavaya alıp sıcacık çayı içmek varken kendimi salak yerine konmuş gibi hissediyorum o yüzden de kullanmıyorum.

 • lterlemez @lterlemez

  Ben elimden geldiğince hakkı ile kullanmak istiyorum ama şirketler de bunu suistimal etmiyor değil şimdi. Bir birey tek başına her yere yetişemiyor, özellikle de Ülkemiz ve benzer durumda olan diğer ülkelerde.
  Bir ülkeyi yöneten adam, ülkenin durumunu bilip, ülke ortalamasının %54'ünü bir aylık maaş olarak alıp, bana %15-20'lerde gezen enflasyona rağmen %7-8 çok görüp, bir de yasal olarak çalış dediği zaman hayat durur arkadaş.
  İmkan dahilinde hep yasal olmaya çalışıyorum ama bir yere kadar....

  • lterlemez @lterlemez

   Burada yöneticileri de şirket olarak görüyorum, öyle okuyun yorumumu lütfen.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @lterlemez bakın hepimiz aynı durumdayız. netflix para tidal para steam para o para bu para hepsine yetişememek normal. bunun daha telefon internet vs faturası var. Mesela teknoseyir plus üyelik de böyle. Para yetiştiremezsin almazsın. Ama tutup teknoseyirplus ı ücretsiz kullanma rehberi hazırlamazsın. Adamlar feryat ediyor plüs olmasa batıcaz diye. Ben de bazen ara veriyorum aboneliklere. Ama bunun rehberini hazırlamak cidden ayıp bişey. Maymuncukla kapı nasıl açılır lcd tv nasıl çalınır diye de rehber yap bari.

   Bu arada daha windows lisansına hiç para ödemedim. öyle de bir konu var. 😀 Mevcut fiyatlardan da bireysel lisans alan yoktur sanırım.

  • lterlemez @lterlemez

   @ilkercom; Tabi ki, ama bir şekilde yayılıyor işte...

 • Coupe @coupe

  Hepsine para yetmeyince bazı şayleri kaçak kullananlar olur. Ama şunu da sormak lazım; YouTube da herkese açık ve 0ceetsiz olarak yayınlanan bir müziği indirmek buna girer mi? Bence girmez. Veya bir hesabı on kişi ortak kullanmak buna girer mi? Parasını ödediğimize göre girmemesi lazım.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   bazısını parayla alırsın bazıları korsan bir yerde anlaşılır. ki ben de öyle yapıyorum. en yoğun kullandığıma para veririm.

   Youtube da yayınlanan müziği indirmek aslında korsan sayılır. lisansı da orda dinlemek üzerine. ayrıca ticari bir işletmede çalmak da ne şekilde olursa olsun yasak. Ama çok da önemli değil bence. 96knbps mp3 ile yetiniyorsan sorun etme 😀

   Bir hesabı netflix 5 kişi kullandırıyor zaten. Ama tek kişilik hesabı 10 kişi kullanmak bilemem. zaten aynı anda izlettirmez. O da bir yerde illegal değil aslında. komple korsan izlemekten iyidir.

   Alo fetva olduk 😀

  • @merakli

   @ilkercom Netflix'in ekranları bir aile için. Danaya girenler sayesinde 5 aile'den 42 lira kazanıyor. Bu da etik değil. Kendimizi kandırmayalım.

  • lterlemez @lterlemez

   @ilkercom; Youtube bence çok tartışmalı bir konu, eninde sonunda elden geçirilecek. İndirmem ama açarım bilgisayarı, girerim hesabıma, yaparım listemi ve kafem de, restorantım da, vb işletmemde çalarım.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @lterlemez O sizinle youtune arasında. eğer reklamları engellemezsen youtube bu işten karlı da çıkar 😀

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @erkann ayda iki filme o zaman sinemaya da kaçak gir. bütün netflix i bitirdin ayda çıkacak 2 film diyorsun. tamam o zaman. sen haklısın.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @merakli 5 aile tek hesap izleyen azdır. Bizde herkesin kendi hesabı var. çocuklara ayrı ayrı hesap açtım. birinin çizgi film akışını diğeri beğenmiyor. biz tam netflix in istediği modeliz 😀

   Ama komple korsan yerine 3-5 kişi tek hesap kullansa netflix e yine uyar. herkesin kendi vicdanı.

   Ama burda yasal olmayan bişeyi meşrulaştıranları netflix nitelikli dolandırıcılıktan savcılığa verse meeletir.

  • @merakli

   @ilkercom 3-5 kişi tek hesap kullansa Netflix bir şey demez demekle "Netflix farklı kartlar ile üyeliğe bir şey demez" arasında hiçbir fark yok.

  • Hasan ilker Com @ilkercom

   @merakli walla ben netflix sahibi değilim. bu söylediklerinin tamamını onlar hesap etmiştir. Ben olsam bu kadar olgunlaşmış bir serviste 1 ay ücretsiz diye bişey yapmazdım.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Bende Netflix var, spotify yerine az müzik dinlediğimden ve sadece aynı müzikleri dinlediğimden Fizy haftalık şarkı indirme paketleriyle lazım olanları indirdim. Netflix'de içeriği tüketmeye vaktim yetmiyor. Bir tek canımı sıkan Çernobil dizisini Digitürk'de olduğundan izleyememem. Steam desem indirimlerden alıp daha kurmadığım oyunlar var. Bir de yine telefon paketimden gelen TV+ var. Netflix'de olmayan film orada olabiliyor.
  Ben daha çok iki yerden sorun yaşıyorum. Biri içeriğin dili biri de bir içeriğin hiçbir yerde olmaması. Geçenlerde Netflix'den bir film izlemek istedim ancak Türkçe dublaj yok. Filmi sesini kısarak Netflix'den oynattım. Başka siteden de Türkçe dublajını bulup izledim.
  Yine geçenlerde bir filmi izlemek istedim. Netflix'de yok, TV+'da yok. Itunes'de yok. Google Film'de yok. Muhtemelen Digitürk ve Tivibu'da da yoktu. Sen IMDB'si 7.8 olan 19 senelik filmi hiçbir yerde kiralamaya açmazsan ben de istediğim yerden bulup izlerim dedim ve malum sitelerden bulup izledim. Bazen insanı korsan izlemek zorunda bırakıyorlar.
  Ama yine de çok para vermeden ve tamamen yasal yollardan epey içeriğe ulaşmak mümkün.

 • Mustafa Kaya @mky

  bu yöntemi bildiğim halde 4 kişi olarak parasını vererek kullanıyorum.içeriğin zenginleşmesi için birilerinin para ödemesi gerek.vicdanım rahat.

 • Nakahella @nakah

  Bu yöntemi insanlar nasıl akıllarına gelmemiş gibi tebrik ediyorlar aklım almıyor. Netflix ücretsiz ilk ay bedava diye ilk duyduğumda direkt aklıma gelmişti ama yapmadım tabii ki.