Dizi sonunda bitti.
İzlerken nükleer bir facianın sonuçlarının ne kadar büyük olabildiğini ve olabileceğini derinden hissediyorsunuz ki bu duruma hem üzüldüm hem sinirlendim.
Sovyetler Birliği yönetimi ve patlamaya sebep olan kişilerin bizim iş ahlakımızla birebir uyuştuğunu gördüm ve bu durum bende ayrı bir endişe oluşturdu.
Ülkemizde de nükleer santral yapılma çalışmalarının devam ettiğini hepiniz duymuşsunuzdur. Umarım sonumuz onlara benzemez. En ufak bir hatanın bedelini çok ağır öderiz ve bunun geri dönüşü olmaz. #Chernobyl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hamdi @hamdi

    Aslında dizi biraz içimi rahatlattı benim 🙂 Yapılması gerekenlerin yapılmadığı, önlemlerin alınmadığı ortada o olayda. Yani bunların yapılmama ihtimali yoktur artık. Kaldı ki dizide yaptıkları gibi öyle herşeye manuel olarak, kafalarına göre müdahale edemezler. Ayrıca tüm dünya bu olaydan ders aldı

    İnşası düzgün yapıldığı ve konumu düzgün belirlendiği sürece sorun olmaz diye düşünüyorum. Korktuğum iki şey var. Birincisi büyük doğal afetler(bunu düşünerek yapılmalı), ikincisi saldırı ihtimali. İçeriden veya dışarıdan. Çok iyi korunması ve zafiyet olmaması lazım.

  • blog.yakupulutas.com @yhackup

    evet 5 blüm az olmuş biraz daha detaylı belgeselini aradım ama bulamadım