#Xiaomi #MiBand4

Temmuz ayından itibaren satılacak. Fiyatı 299₺

Xiaomi Mi Band 4 Türkiye Fiyatı Belli Oldu - Xiaomi Reports

Xiaomi’nin sevilen cihazlarından Mi Band 4’ün Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. Xiaomi’nin en beğenilen ve çok satan ürünlerinden biri olan Mi Band ailesinin yeni üyesi Mi Band 4...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Demiştim ya 300 lere gelir bu vs. vs. diye çünkü şayomi artık bitti. Ülkeye '' resmi '' olarak geldikleri gün işleri bitti, çünkü bu adamlar baktılar paralelden yürüyor marka biz girelim +1-2 bin katıp satalım dediler vs. sonuç bu işte paralelci kaça satacak bunu şimdi ? rakip yok çünkü adam diyecek bende 249 tl vs. kendi aralarında ki rekabeti de şayominin türkiyeye gelmesi bitirdi zaten, dandirikte mi band'e 250-300 lira hayatta vermem. İsterse flexible ekran olsun bende bitti artık şayomi olayı.

 • Agab @agab

  24 birim paraya satılan şey bizde 300 birim 🙂 12.5 kat pahalıya almak isteyen buyursun. Ben 5mm ekran için 300 veremem 🙂

  • Orkun @orkkoc

   24*6(Dolar kuru)*2 (yüzde 80 civarı vergi var artık gümrük dahil) = 288TL ediyor zaten birazda distribütör karı var üstünde 🙂

  • P. O. F. @pof

   @orkkoc 1) Toplu alımlarda 24 dolar olmayacağı aşikar. 24 dolar kar eklenmiş hali.
   2) Neden 2 ile çarpıyorsunuz? %80 civarı vergiyi nereden uydurdunuz?

  • Orkun @orkkoc

   @pof 1) Nakliye maliyeti artı ihracat maliyeti falan derken ürün başı yaklaşık aynı fiyata gelir. SOnuçta o giderlerde dolar üzerinden.
   2) Vergi demem eksik olmuş ama oran konusunda netim yüze 20 gümrük+ yüzde 18 kDV kesin var yüzde 10 TRT bandrolü buna koyuyorlar mı emin değilim ama olabilir. Ki yaklaşık bunlar yüzde 55 ediyor. Ek olarak gümrük vergisi biraz keyfi olduğu için bu maliyet yüzde 60-90 oranına çıkabiliyor diye okudum. Kaynağımı tekrar bulamadım ama teknoseyirde paylaşılan ihracatla ilgili bir blogtu.

   Üstüne ürünü ben getirmişim de o fiyata satıyorum gibi konuşmuşsunuz ben ne ürünü ne satıcıyı savunuyorum. Ama ülkenin vergi yükü ve ekonomik şartları çervesinde ürünün fiyatına şaşırmadım diyorum. Siz ederini 200TL görüyorsunuz o fiyata indiğinde alırsınız.

  • P. O. F. @pof

   @orkkoc yazdıklarınızdan konuyla ilgili ne kadar bilgisiz olduğunuz anlaşılıyor. o yüzden sizinle bu konuda tartışmaya devam etmeyeceğim. bu fiyatları normal bulan sizler yüzünden pahalı satmaya devam ediyorlar.

  • Orkun @orkkoc

   @pof Yanlış biliyor olabilirim eksik biliyor olabilirim; benden daha çok bilginiz varsa kaynaklarınızla birlikte sizde yapın hesabınızı ortaya koyun ben de göreyim. Ama muğlak cümleler kurup tanımadığınız insanları böyle yaftalamaya hakkınız yok. Sorularınıza cevap vermeye çalışarak ben vaktimi boşa harcamışım aslında.

 • P. O. F. @pof

  Ederi max 200 olabilecek bir ürün için 300 fiyat belirlemek...