Aylardır #whatsapp özelinde sorunlar yaşıyorum. Daha doğrusu xz1'i sattığımdan beri yaşıyorum. Bir süre #J4+ kullandım, ucuz telefon vs. sıkıntı şöyle, telefon diyelim uyku modunda, veya kilit ekranı vs. whatsapp üzerinde gelen hiçbir mesaj işte çağrı vs telefonda hareket yok, güç tasarrufu modunda değil wifi'a devamlı bağlı veya bağlı olmasa bile mobil veri hep açık.

Mobilde de böyle wifi'a bağlıyken de böyle, bütün bildirimler herşey açık gene böyle, hatta whatsapp web ile denedim. Telefon kilitliyken yada uyku modundayken bir süre sonra whatsapp web yok kopuyor bağlantısı veya kopmasa bile attığım mesajlar gitmiyor bana mesaj gelmiyor. Bu dedim ki telefondandır dandik cihaz ne olacak ki ?

#A50 aldık gene birebir aynı sorun. Bugün arkadaşım geldi onda da #s10+ var, o da bana bu sıkıntıyı aldığından beri çektiğini söyleyince dedim bende çekiyorum ama cihaza bağlıyordum vs neden acaba ? hiç başına gelen var mı ? baya çünkü sinir bozucu bir sorun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Sevimli Teknik Abi @ragecub3

  Android ayarlarında onun ile alakalı bir ayar olması lazım.
  4 Farklı yer ile alakalı olabilir.
  1 - Beni Rahatsız Etme Modu
  2 - Mobile veri / Wifi içinde bir ayar olması lazım.
  3 - Ayarlar / Uygulamalar içinde uygulama özelinde arkaplanda çalışmaya devam et gibi bir ayar olmalı.
  4 - Güç tasarrufu ayarlarında uygulamalar ile ilgili bir bölüm var ama bu bölüm bildiğim kadarı ile 3. seçenekteki ile aynı.

  • Orcun @orcun

   Güç tasarrufu zaten yok, hiç kullanmıyorum. Mobil veri wifi hep açık hep bir ağ'a bağlı, rahatsız etmeme olayı kapalı, zaten bildirimleri ve arkaplanda çalıştırma hepsi açık. Mesela telefon uyku modunda bana yazan adam ulaşamıyor ben anca telefonu açıp whatsapp'a girince görüyorum mesaj attığını vs. vs. girmesem haberim yok.

  • Sevimli Teknik Abi @ragecub3

   @orcun Altta gösterdiğim sleep olayı ile alakalı olabilir o zaman. Uygulamayı arkaplanda kapatıyor o yüzden bildirimler de gözükmüyor.

 • Sevimli Teknik Abi @ragecub3

  Ayrıca şöyle bir ayar var, telefonu ingilizce kullandığım için tam olarak türkçesi nedir emin değilim.

  Put unused apps to sleep

  Edit : Kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al ayarı kapalı olmalı
  Sleeping apps ve Disabled apps içinde de uygulama olmadığına emin ol. Whatsapp felan varsa kaldır.

 • Gump @runforrest

  Bende de Whatsapp üzerinden fotoğraf çekmeye çalışınca kamera açılıp donuyor. Güç tasarrufunda da değil cihaz. Uzun süredir kamera uygulamasından açıp öyle atıyorum foto atacağım zaman. Çözemedim.

 • alipektas @alipektas

  Kuvvetle muhtemel bakmışsındır ama; wifi ayarlarından "Uyku modunda Wi-Fi etkin kılınsın" ayarı varsa "Her zaman" şeklinde ayarlamayı denedin mi? Xperia M5'te var öyle bir ayar, sendeki telefonda var mı bilmiyorum.

 • Orcun @orcun

  Şöyle bildirim ıvır zıvır ayarları da ekliyorum. @ragecub3 @carpediem @alipektas Resmen telefon uyku modunda vs. bağlı gibi görünse de ya wifi'dan kopuyor mobile veriye geçmiyor, ya da başka bir sıkıntı var çözemedik. Arkadaşta da aynı problem var, dedim her halde samsung'un sıkıntısı vs.

  • alipektas @alipektas

   Annemde de J7 Prime vardı da o burada değil şu an. Bakardım burada olsa. Onda böyle bir sorun olduğunu hatırlamıyorum ama, çok sık WhatsApp sesli görüşmeyi kullanır çünkü. Öyle bir şey olsa arayamazlardı onu o kadar sık 😀

  • Orcun @orcun

   @alipektas Ya çok sinir bozucu valla bak, yazıyorlar yazıyorlar benim haberim yok. Sonra bir dur bakayım diyorum lap diye 50 tane mesaj gelmiş vs. altta Alper'de aynı sıkıntıyı yaşıyormuş. Valla bak adama sinirden telefonu sattırtır yani öyle bir bela, ben önceden wifi modemden mi acep diye komple lte 4.5 g iel de takıldım yok gene aynı sıkıntı var.

  • alipektas @alipektas

   @orcun Valla dedikeerin çok doğru. Telefon ana görevlerindeen birini yerine getiremiyor yani, kullanıcısına anlık veeri sunamıyor. İlla manuel bilgi alacaksın. Mutlaka çözümü vardır ama bence. Bu şekilde çok mantıksız çünkü.

  • Orcun @orcun

   @alipektas Ben ilkten eski j4+'dan diye düşündüm dedim ya zaten 3 kuruşluk telefon snapdragon 400 lü birşey ondandır vs. A50 aldık gene aynı yetmedi arkadaş geldi s10+'ı var aynı sıkıntıyı çekiyormuş.

  • alipektas @alipektas

   @orcun Ben mesela evde ya da işte bildirim sesini açıp bırakıyorum masaya. Biri yazınca bakıyorum tele, ccebimde taşımayı da sık sık bakmayı da sevmiyorum. Böyle olsa kafayı yedirtirdi bana da. Her 15 dakikada gidip telefonun güç tuşuna mı basacğız aga, çok saçma. Acil bir şey olsa ve insanlık ahlidir, birkaç saat telefona bakmasak bize ulaşamayacaklar. Artık insanlar çağır falan da atmayı bıraktılar, sadece WhatsApp. Eğer cidden modele ya da ayara bağlı değilse, Samsung'un kendi halt yemesiyse bence büyük sorun. O kadar şeyini eleştiriyorlar, böyle bir kronik sorun varsa kimsenin ses etmemesi garip. Dediğim gibi annemden de şikayet gelmedi bana hiç. Belki ROM ya da firmware sürümünden falandır, bazı serilerde vardır falan. Umarım öyle de değildir tabi, yazılımsaldır da düzeltirsin.

  • Orcun @orcun

   @alipektas Ya öyle de olunca bana mail geliyor, işte oradan buradan yazanlar var, telefon afedersin ama ... karı telefonuna dönüyor, bik bik bik öte öte şey telefonu oluyor. Hep sessizde takılıyorum o yüzden titreşim var devamlı. Ya kavga bile ettik benim kız ile, telefon diyor kapalı mı ? sana ulaşamıyoruz vs halbuki yaymışım şeyi uzanıyorum. 😀 hani ufaktan afra tafra mode'a giriyor. 😀 Birde inanmıyor yani he diyor anlat anlat yalanının seveyim modunda vs. busefer sms atan oluyor veya telefonu çaldırıp kapatıyorlar falan resmen 2005 lere döndürdü bizi samsung bey. 😀 Bu sıkıntının tek ortak noktası bütün bu cihazlar hep one ui arayüzlü cihazlardı. Hep güncelleme alıyor ama bilmiyorum.

 • Coupe @coupe

  XZ1 i neden satmıştın? Gayet güzel telefondu.

  • Orcun @orcun

   Sony malum ülkeden çekti gitti, e bakıyorum 2. eli ufak ufak ölüyor. Sıkıldım sattım diyelim atıyorum 1 sene daha dayandım mesela öldü parasına gidecek yada hiç satılmayacaktı e tonla para verip aldığım cihazın öyle olmasını istemem. E birde tasarım tamam güzel ama büyük cihaz ekran 5 inç ufak kalıyordu artık. Haliyle dedim vakti gelmeden satayım gitsin.

 • Mustafa N. @mustafanr

  Bende İOS'de yapıyor hocam Whatsapp açık webde bağlantı yok diyor telefonda veya kopuyor on dakika içinde genel bir sorun olabilir.