KonuDışı
20'lik dişim çıkıyor ve çok ağrı yapıyor. Tek işe yarayan şey kolonya ama o da çok faydalı bir yöntem değilmiş çok sık kullanmayın deniliyor. Başka ne yapabilirim? Bu ağrı nasıl geçer?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Şahin. @strdex

  Apranax
  Alvares gibi ağrı kesiciler işiniz görmüyor mu?

  • Ali Yatarkalkmaz @aliytrklkmz

   İlaç almak istemiyorum açıkçası. Ama bu ağrı geçmez ise son çare mecburen alacağım artık. Şimdilik daha "doğal" yönetemler ile çözmek istiyorum. Çünkü 1 aya yakın sürebilir denmiş 1 ay boyunca da ağrı kesici kullanmak istemiyorum açıkçası.

  • ofis @ofis

   @aliytrklkmz Karanfil yağı yada karanfilli başka bir şeyin uyuşturucu etkisi vardı. Fakat çok dikkatli şekilde ağrıyan yere nokta atışı sürülmeli diğer yerleri yakabilir.

 • FidelCastroRuz @fidelcastroruz

  Az az rakı ya da ağız çalkalama suyu. Yegane çare ağrı kesici yerine.

 • Kaos @kaos

  Karanfil özlü bir sivi ilac vardi, pamuga damlatip disin uzerine koyardik, Dişinol’dü sanirim. Yan etkileri olan birseydi (agizda, dudakta çatlama yara vs.) ama ise yarardi.

  Bu asamada ne yaparsaniz yapin, 20’lik dislerinizi mutlaka aldirin derim. Ben gec aldirdim ve yillarca sikinti yasadim. Cok cabuk curuyorlar zaten.

 • suicide @suicide

  En nihayetinde cekilecek o dis eger duzgun cikamiyorsa. Bence bir doktora gidin.

 • Ati @ati

  Devlet hastanesine gittiğimde doğru dürüst bakmadan etmeden hemen ameliyat demişti dişçi. Antibiyotik kullan 5 gün sonra gel ameliyat olucan dedi. Hafiften bi uyuz oldum dooru dürüst bakmadı bile. Neyse 5 gün kullandım antibiyotiği ama özel muayenesi olan bi dişçiye gittim. Antibiyotiğimi kullandım çektirmek istiyorum dedim. Adam baktı inceledi. Önden bi jel sürdü ne iğneyi ne gerisini hissetmedim. Laps diye çekti dişi. Demem o ki ameliyata gerek olmadığı halde ameliyat diyebiliyorlar. Bir de illaki baştan antibiyotik kullanman gerekiyor. Fazla acı çekmeden bi doktora gitmen yerinde olacaktır. Geçmiş olsun.

  • Equitatus @equitatus

   Not: Antibiyotik kullanılmasının sebebi ağız florasında bulunan bakterilerin diş çekildikten sonra kan dolaşımına girmesini engellemektir. Zira ağızda bulunan bakterilerin bazıları kan dolaşımına girdiklerinde kan yolu ve kalp enfeksiyonlarına (endokardit) sebep olabilmektedirler.

 • txt @txt

  Cevreden duydugunuz seyleri lutfen uygulamayiniz. Agiz ve Cene Cerrahisi uzmanina gorunmenizi tavsiye ediyorum. Ayrica antibiyotik kullanimi genelde 20 yas disleri icin perikoronit sebebiyle disin cekiminden once baslanir. Perikoroniti doktor hastalarin tabiriyle dogru duzgun bakmadi bile diyecegi sure zarfinda teshis edebilir killanmaniza gerek yok 🙂 Gecmis olsun simdiden. Ertelememenizi tavsiye ederim.

 • Alp @acpcore

  Hocam eğer iltihap kaparsa ki ağrını buraya yazdığına göre kapmış olabilir, bir çok yönden sıkıntılı bir durum. Aciken doktora git ve mümkünse çektir. Doktora gitmeden 50-60tl ye düzgün bir yerde panoromik diş filmi çektir.