Yapay Zeka Nedir? İnsanlığı Yok Edecek mi?

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben bir veri madencisi, veri bilimcisi, yapay zeka uzmanı ve ya istatistik mühendisi değilim. Yapay zeka konusunda yaptığım araştırmalar neticesinde bulgularını paylaşmak ve fikirleri üzerine konuşmak isteyen bir bireyim. Ayrıca bu konularda Türkçe özet ve genel manada bu konuyu değerlendirebilen içerik bulma konusundaki zorluğum da beni buna teşvik etti.

Son yılların en gözde konularından bir tanesi yapay zekâ. Yedisinden yetmişine insanlar bu konu hakkında kulaktan dolma da olsa bilgi sahibi. Bu yazı ile amaçladığım; yapay zeka'nın teknik noktalarına bir miktar değinip günümüz perspektifinden kısa bir özetini yapmak ve tehlike – faydaları konusunda değerlendirmelerde bulunmak.

Birçok analist-araştırmacı yazar yapay zeka konusunda çeşitli analizler ve tahminlerde bulunuyor. Fakat ortak bir zeminde buluşabildiklerini söylemek çok kolay değil.

2016 yılı sonrasında bütün dünyada yapay zekâ programcılığı hızla tabana yayılmaya başladı. Hazır data modelleri açık kaynak kodlu içerikler, programlama dillerinin birazdan bahsedeceğimiz yapay zeka teknolojilerine olan desteği, bir çok ücretsiz-ücretli eğitimin bulunabilmesi gibi konular işleri kolaylaştırıyor.

#akış #TeknolojiVeBilimNotları

Devamı:
https://serhatugurlu.blogspot.com/2019/06/yapay-zeka-nedir-insanlg-yok-edecek-mi.html

Yapay Zeka Nedir? İnsanlığı Yok Edecek mi?

İş, yaşam ve genel manada teknoloji konusunda yazılar bulabileceğiniz bir kişisel blog
BeğenFavori PaylaşYorum yap