#TeknoYardım #kargo
"Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir." Edward A. Murphy

İlkinin kaybolması yüzünden gönderilen ikinci kargosu da kaybolan var mı aranızda? Şu an bu durum başıma geldi sayılır. Siz olsanız ne yapardınız?

Kargo ücretini ödemeyi teklif edip farklı bir kargo firmasıyla ürünü göndermelerini istediğimi GM müşteri hizmetlerine ilettim. Şu an kargo kayıp durumda değil, ama öncekinin akıbetini paylaşacaktır.

Ürün: GM 9 Pro
Şirket: Telpa Telekomünikasyon
Site: https://www.generalmobile.com
Anlaşmalı Kargo Firması: MNG

İlk Kargoya Verilme ve Ankara Aktarmada Kaybolma Tarihleri: 27.05.2019 13:12:10// 28.05.2019 11:16:30
İkinci Kargoya Verilme ve Ankara Aktarmada Kaybolma Tarihleri: 31.05.2019 15:13:15// 01.06.2019 05:22:39

Not: İkinci kez kargoya verildiğini dün öğrendim.

Ekleme
Kargo takipten sorguladığımda ikinci kargo da kayıp gözüküyor.

Güncelleme 09:56 12/06/2019
Tekrar GM müşteri hizmetlerini aradım, anlaşmalı oldukları kargo firması MNG olduğundan üçüncü kez telefonu aynı kargo firması ile göndereceklerini ve telefonun başına kargoda bir şey gelmemesi için görüşeceklerini söylediler. Ama umudum yok. Para iadesi isteyeceğim sanırım.

Güncelleme 08:14 13/06/2019
Sabah aradıklarında tuvaletteydim. Numara 0212 ile başladığından ilk önce reklam amaçlı spam arama sandım ama arayan General Mobile müşteri temsilcisiydi. Hızlıca tuvaletten çıkıp nasıl azarlasam diye düşünürken iki kez MNG kargoda "kaybolan" telefonun tekrar kargoya verileceğini söyledi. Ancak MNG yerine Yurtiçi Kargo'nun olacağı söylenince son bir umutla azarlamadan normal şekilde görüşmeyi bitirdim. Kendisine kargo bilgisi ulaşır ulaşmaz gün içinde kargo takip numarasını göndereceğini söylemeyi de unutmadı. Yurtiçi kargoda umarım sürpriz bir durum olmaz.

Güncelleme 16:55 13/06/2019
GM müşteri hizmetleri aradı tekrar ve Yurtiçi Kargo takip numarasını göndereceğini söyledi ve yeni fatura için mail adresimi aldı.

Üçüncü kez kargoya verilme tarihi: 13 Haziran 2019 Perşembe 16:37

Güncelleme 09:10 14/06/2019
Sabah 09:10 da Yurtiçi kargo şubesini aradığımda kargolar şubeye gelmişti. Dağıtıma çıkarmamalarını şubeden alacağımı söyledim. Oradaki eleman ismimi alıp bir saat sonra şubeye gelmemi istedi. Zaten adresi bulamıyorlar, 5 dk lık yer şube ev arası. Akşama kadar ilçeyi dolaşır ve en son akşam 06:30 gibi kargomu şubeden alırım. 10:00 gibi sistemden sorgulattığımda kargo dağıtıma çıkmış!? Arkadaşım size şubeden alacağımı söylemişim, neden kargoyu yanınıza alıp yoruyorsunuz kendinizi? Tekrar aradığımda telefondaki arkadaşın söylemesine kuryeci arkadaş yine de yanına almış.

Güncelleme 12:25 14/06/2019
Şubeyi arayıp kuryenin numarasını aldım. Kuryeye eğer evi bulamazsanız yardım edeceğimi söyledim işi daha fazla şansa bırakmamak için. O da ilk önce kargonun kendisinde olduğunda teyit etti ve eğer bulamazsa arayacağını söyledi.

Son Güncelleme: Mutlu Son
En son aramamdan yaklaşık bir saat içinde kargo elime ulaştı. Telefonda sıkıntı gözükmüyor. Bu tecrübeden dolayı artık MNG ile işim olmaz. General Mobile, müşteri memnuniyetini önemsediğini bana göstermiş oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Kaybolma değilde direk çalınma gibi aslında MNG'ye bir avukat aracılığıyla durumu bildirin bence.

  • /\ @verax

   Hocam ben müşteriyim, dediğin durumla GM'in uğraşması gerekmez mi?

  • Orkun @orkkoc

   @tortoise ortada bir hırsızlık durumu varsa sizin de uğraşmanız gerekebilir. Idealinde firmanın yapması lazım ama onlar yapmıyor sizin yazdığınızdan anladığım.

  • /\ @verax

   @orkkoc ikinci kargo da kayıp gözüküyor. Mesai saatleri dışında olduğundan GM müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Yarına kaldı. Umarım dediğin gibi uğraşmak zorunda kalmam. Firmayla ilgili değil de MNG kargoda sıkıntı var. Üçüncü kez telefonu nasıl gönderecekler merak ediyorum. En kötü ihtimalle para iadesi olacak gibi ama telefonu da almak istiyorum.

 • /\ @verax

  @bekiro sağ ol hocam, benim durumda şubeye ulaşamadan aktarmada başına birşey geliyor. Bulunduğum ilçede MNG kargo şubesini kapattı. Hani şubeye gelse zaten 22 km uzaklıkta merkeze. Otobüsle gidip alırdım yine sıkıntı olmazdı. 8-10 yıldır kargodan bir ton şey aldım. Önceki iki telefonumu da kargodan aldım bir şey olmadı. İlk defa bu durum başıma geldi. Şaka gibi resmen. Üst üste iki telefon da "kaybolur" mu ya.