Alın size yurt içinden bağımsız ve tarafsız gazeteci.

https://twitter.com/nevsinmengu/status/1138015916078358529?s=20

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Servet @enigmasi

  Taraflı bir yorum mu yapmış? Bir kural değişmişse bunu takip etmeleri gerekir. Ha dedikleri gibi onaysız olduğu için kontrol gerekse bile bu kadar uzun neden sürmüş ayrı sorun. Bunlar sıradan pasaportla gitmiyorlar, hizmet pasaportları vardır.

 • Kayrakli @kayrakli

  havayollarında çalışan bir arkadaşın verdiği bilgi, doğruluğu %99 diyebilirim.

  İzlanda uluslararası keflavik havaalanına her yerden uçuş yok. Sınırlı havaalanından direk uçuş yok. Örneğin TR’nin hiç bir havaalanından direkt uçuş yok. THY’de oraya uçmuyor. Bizimkiler Konya’dan değil İstanbul’dan bile uçsaydı aynı şey olabilirdi o zaman. Önceden özel izin almaları gerekirdi. Keflavik’e Kopenhag, Oslo ve ABD’den ve bir kaç yerden daha sadece sınırtlı direkt uçuluyor.

 • Yekta F. @electric

  Nevşin Mengü bu durumda bile ''kesin bizde hata vardır al bak hatamız.'' tarzı anlamsız, altı boş argümanlarla ortada dolaşarak büyük saygımı kaybetti hatta kendisini direk sildim diyebilirim. Bu hanımefendinin amacı başkaymış.

 • 3dfx @3dfx

  Ya bu sürekli olan bisey. Isvicreliler geldiginde 2 saat ucakta bekletip sonra otobüsü yollamisti yer hizmetleri. Olan seyler bunlar, kim sizi güle oynaya avrupa sampiyonasina yollamak ister, madem gururunuza doktundu sallarsiniz 5 tane gidersiniz evinize. Daha iki gün önce Konyada Fransiz Milli Marsi isliklanirken tek kelime etme su konya seyircisini egitme hatta hala mac vererek ödüllendir. Sonra biz bekletildik. Milli Maclari ne zaman savastan cok ülkelerarasi bir eglence olarak görmeye baslarsak, o zaman biraz daha insancil muamele görebiliriz.

  Ayrica burak ucak indikten 50 dakika sonra 3 saattir bekletiliyoruz diye canli yayin aciyor. TRT 1 saat 15 dakika bekletildiler demis. Burada bir maduriyet yaratma cabasi görüyorum.

  https://twitter.com/metcihan/status/1138053114794323970

 • Yetkin @tozyet

  Bu konudan çıkarım yapmak doğru değil. Çok küçük bir mesele. İzlanda niye bizimle uğraşsın? İzlanda ile alıp veremediğimiz ne?

 • Ali Pektaş @alipektas

  Verilen cevaplar yeterli değil. Daah önce sorun çıkmaması, öyle bir kural olmadığına kesin kanıt olamaz. O hakkı kendilerinde tutuyorlardır, kullanmak istediğinde kullanıyorlardır koz olarak belki de. İzlanda belli ki zorluk çıkarmak istemiş, detaylardan da bu açığı bulmuş ve kullanmış olabilir. Aynı şeyi İmamoğlu'na da yaptılar; Trabzon'da VIP kullandı, çıt çıkarmadılar, "yasak kardeşiim" diye böğürenler ortalıkta yoktu. Ordu'da nedense herkesin VIP kuralına hassasiyeti tuttu. Vali de tuzak kurdu İmamoğlu'na. X-ray'de bile kural uygulanmazken, tam kapıda(çıkış kapısı bak, giriş değil) VIP'den geçemeyecekleri kuralı birden görevlilerin aklına geldi niyeyse 🙂 Ha suçlu İmamoğlu ve ekibi, onların tuzağına düşmeyecekti. Trabzon'a aldanıp gardı indirmeyecekti. Bu olay da bundan farksız, daha önceki örneklere bakıp detaylarda takılmayalım dediler belki de, ama detaydan böyle fire verdik İzlanda'ya. İzlanda'yı savunmak değildir bu, tıpkı İmamoğlu'nu hatalı bulmanın valiyi savunmak olmadığı gibi.

 • Realblue1 @realblue1

  Kimin umrunda topçuların bekletilmesi beklesinler işleri ne böyle orta doğulu aşşağılık kompleksi ürünü milliyetçi saçmalıklarla teknoloji sitesini kirletmeyin.
  @gamsizm

  • Ali Pektaş @alipektas

   Değil mi... İŞİD'ten petrol aldığımız iddia edildi, Rusya adım adım, bölge bölge takibini belgeleriyle paylaştı ve doğru olduğunu iddia etti. Adam akıllı bir devlet görevlisi itibarımız için yalanlamaya tenezzül bile etmedi. Öyle üzerimizde kaldı yük. Ama nedense bi' futbol olayında millet istiyor ki Viyana'ya dayanalım... Milliyetçiliğin itibarını zedeliyorlar deyince de biz Batı hayranı oluyoruz....

 • Realblue1 @realblue1

  Bulaşık fırçası mevzusuna da iyi güldüm bu arada efsane troll.

 • Recai @recai

  yapilanin yanlis yada dogru oldugunu tartismadan önce, herkes dönup kendine bakmali.
  turkiyenin bu gibi durumlarda sicili epey kabarik; otelde kalan rakip oyunculari uykusuz birakmak icin, turlu turlu rezillikler herzaman yapiliyor...

 • @merakli

  Şunların aşağılık psikolojisinden ben bıktım artık ya. Bir kere de ülkenizin yanında durun. İşiniz gücünüz her şeye muhalefet olmak. Bunlar geçenki maçta Mehter Marşı çalınmasın falanda eleştiriyordu 🤷‍♂️🤦‍♂️

  • Ufkabakan @ufkabakan

   Haklılar, maç Osmanlı vs Türkiye maçımıydı? Aslen Mehter marşı diye bahsettiğiniz "Ceddin deden" nin de yeniçeriyle, Osmanlının güçlü kuvvetli dönemiyle bir alakası da yok. Şuan bildiğiniz tüm mehter marşları, çok sonradan, gerçek mehter takımı ve yeniçeri ocağı dağıtıldıktan asırlar sonra, tören müziği olsun diye ilk önce 1913 de hayalperest Enver Paşa'nın emriyle yazılmış, bestelenmiş parçalar. Hele bazıları Ersoyun hatta bir kaç tanesi 1950'ler de yazılmış eserler (Mehmet Faruk Gürtunca-Mehter Vuruyor gibi)

  • @merakli

   @ufkabakan Yani bu Türk marşı olduğu gerçeğini değiştirir mi? Bu mantıkla İzmir Marşı söylenen tüm maçları eleştirelim. O da Kafkasya marşından araklama.

  • Nostromo @nostromo

   @ufkabakan Yanlışınız var. Hepsi değilse de marşlar çok önceden vardı. Yani o ''Türk milleti kahraman Türk milleti'' gibi sözler Türk milliyetçisi olan İttihat ve terakki cemiyeti döneminde yazıldı. O zamanlara kadar Osmanlı devletinde etnik milliyetçilik yoktu