Pazartesi günü, Microsoft ve Bethesda'nın konferanslarının yanında EA'i de kısaca değerlendireceğiz bir aksilik olmazsa; ama yine de bugünün kısa bir özetini yapayım.

#EA'in bugün yaptığı en eli yüzü düzgün iş, EA Originals programı için 3 bağımsız oyun ile anlaştıklarını duyurmaları oldu sanırım. Bizim memlekette haber bile olmamıştır muhtemelen.

EA Originals, dünyanın dört bir yanından yetenekli ufak ekiplerin umut vaat eden projelerini bulup yayınlayan ve gelirin tamamını geliştiriciye bırakan bir program. Unravel, Fe ve A Way Out gibi oyunları bu sayede oynayabildik.

EA'in anlaştığı oyunlardan ilki, A Way Out'un geliştiricisi Hazelight'ın yeni co-op oyunu. Josef Fares zaten EA'in karşılıksız desteğini övüp duruyordu her fırsatta. A Way Out da önemli bir ticari başarı yakaladı zaten. Fe'nin geliştiricisi Zoink de hafif karanlık temalara sahip bir fantastik aksiyon/ macera oyunu üzerinde çalışıyormuş. Onu da lüpletmişler. Üçüncü projeyse, Glowmade isimli bir bağımsız stüdyonun 80'lerin aksiyon filmlerinden ve Rick & Morty'den esinlenen, kendi robotumuzu falan da yapabileceğimiz birtakım yaratıcılık öğeleri sunacak aksiyon oyunu RustHeart. Geçen sene E3'te duyurulan Sea of Solitude ise önümüzdeki ay çıkacak.

#StarWarsJediFallenOrder da fena görünmüyordu. Star Wars evreninde geçen bir Metroid/ Souls oyunu oynamak fena fikir değil. Tabii hikaye namına bir şey göremedik; Rogue One'da Forest Whitaker abimizin canlandırdığı karakter dışında. Yine de Force Unleashed gibi karanlık bir şeyler olmayacak gibi geldi bana. Ayrıca Cal, eğitimini tamamlamamış bir padawan için fazla güçlü sanki. Yine çocukça bir power fantasy'nin içinde bulmayız umarım kendimizi. Free form dövüş mekaniklerini de kontrolcüyü elimize almadan övmeye başlamamak lazım. Bana oyunu anlatan abiler yine biraz fazla uçtular gibi geldi. Jedi Academy'lerden Force Unleashed'lerden sonra çok bir heyecan duymadım açıkçası; harika görünmüyor. Ama yeterince çekici. Yine de günün sonunda "Star Wars 1313 ile Amy Hennig'in oyunu iptal edildi ve bu oyun mu yeşil ışık aldı yani" hissi de oluşmadı değil bende.

#E3 #E32019 #oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap