'' D.Taşpınar @epalo
500W PSU yeter mi ilerde sıkıntı olur mu 2 single ram dual chanel çalışır mı @orcun ''

O arkadaş bende engelli o yüzden yorumuna cevap yazamıyorum. Ryzen 5 2600 ondan sonra Rx590 için 500 watt çok ucu ucuna yetecek bir psu gibi duruyor. Hiç oc yapmamak lazım, tabi birde psu kalitesi mühim. No name yada abidik kubidik markaysa o psu ile pek olacak iş değil, gereksiz yere yük daha çok bineceği için ısınır e önümüz yaz en kötü 600 650 watt civarı takılmak daha iyidir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • D.Taşpınar @epalo

    Ben sildim yorumumu ama teşekkürler @orcun uzun zamandır sistem toplamıyorum onun için sordum. 590'ı görünce benimde aklımda bir soru işareti oldu. Anakartı gördüm 2 ram slotu var dual chanel çalışmaz galiba. Sağolasın dönüş için.

    • Orcun @orcun

      590 güzel bir kart ama onun da güç tüketimi biraz fazla e birde 2600 de az güç tüketmiyor zaten hani sırf bunlar 300 350 watt yiyordur e ram var çipset var şu bu derken 500 çok sınırda, ha çalışır psu da ısınabilir ama işte bu böyle 6 ay 1 sene sonra ne olur merak konusu. Çalışır o konuda sorun olmaz. Ama işte şöyle 8 gb ram tek slot sonra 8 daha taktın e ilerde 32 gb yapsan eldekileri satman lazım. Veya dual channel olsun diye 4+4 gb aldın ama e ne oldu slot bitti 8 gb'a kaldın vs. bence 4 ram slotu daha mantıklı oluyor ama işte fiyat yükselecek.