Şahsen ben sıradan kafelerde 12-13 TL verip %95'i kötü olan kahve içeceğime ayda 1-2'yi aşmamak şartıyla 15-16 TL verip standart tat ve ortalama üstü kalitede kahve içiyorum. 3. dalga kahvecileri denemek nasip olmadı. Oralarda özellikle kaliteli bir Cold Brew içmek istiyorum. Ayrıca evde white mocha yapabildiğim an (o lezzeti yakaladığım an) almayı da bırakırım.

Sizin düşünceleriniz neler acaba?

#Starbucks

https://pazarlamasyon.com/ulkemizde-neden-bu-kadar-cok-starbucks-var/

Ülkemizde Neden Bu Kadar Çok Starbucks Var? | Pazarlamasyon

Yakın zamanda aşağıdaki Tweet’te paylaşılan Avrupa ülkelerindeki Starbucks sayılarını gösteren fotoğrafı Twitter’da pek çok kişi paylaştı ve bu durumla ilgili olumlu ya da olumsuz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Özkan Tokgöz @12ozkan123

  Her gittiğim Starbucksda aynı tadı alamıyorum o yüzden standarttan bahsetmek mümkün değil diğer konularda katılıyorum

 • Oğuz A. @7ocloguz

  Ülken, ülkem, ülkemiz insanı çok sever özendirme işler yapmayı. Saat gece 11-12 de starbucks a gidip flat white içmek kahve kültürü olduğunu göstermez. Sağlığını gram düşünmeyen bir salağı gösterir. Gezdiğim çoğu avrupa şehrinde bomboş oluşlarından zaten belli ediyor kendini. İtalyanın 1 tane görsel olarak starbucks açmak için referandum yaptığı falan. 🙂

 • YCK @yck

  kahve dünyası ve starbucks var gençlerin zihninde kahve içilecek yer olarak. kahve dünyası artık ayak altına geldi, herkes gidiyor. marjinal olmak için başka marka lazımdı bu boşluğu doldurdu. marka alıgı ve kendini özel marjinal hissettirme bu. her şey marka oldu belki mahallede kendi imalatını yapan ve sağlam kıyafet alabileceğin mağaza vardır ama bu mağaza marka olmadığı için gençliğin umrunda olmaz

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Türk Kahvesinden yanayım...:=))) Filitreye karşıyız...

 • kizilsakal @kizilsakal

  En son Starbucks da americano içtiğimde 7 tl cıvarıydı avm de yada çarşıda gidiyorsun, maliyeti 15-20 kurul olan çayı adam sana 2,5 ile 5 Tl arası sarıyor bence Starbucks çok pahalı değil bu açıdan bakarsan. Hele hele Türk firması kahveciler var bu yeni türeyen ( kahve dünyası falan hariç ) adamlar Starbucks dan çok daha pahalıya satıyor kahveside Starbucks’ın yanından bile geçemez. Bizdeki linç kültürü bu sektördede Starbucks’ı seçmiş. Benim tercihim evde kendi filtre kahvem imkanım varsa dışardaysam Starbucks falan.

  • Rasko @rasko

   Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Yaşadığım yerde ortalama bir kahveyi 1-2 euro'ya içerken, Starbucks aynı kahveyi 4-5 euro'ya satıyor. Denemek için sadece 1 kere gittim, lezzet olarak bir fark görmediğimden bir daha gitmedim. Aynı kahveye 2 katı para vermek mantıksız geldi. Türkiye'de durum farklı olabilir ama Starbucks linçi o kadar da temelsiz değil.

  • Gio @gio

   @rasko Starbucks diğer kahve zincirlerine göre oldukça ucuz Türkiye'de. Sadece kahve değil, hizmet anlayışı da var. Bedava wi-fi, dilediğin kadar oturma imkanı da var. Öğrenci dostu oldukça benim açımdan 🙂 Uygulamasını yüklersen de 10 siparişte bir sipariş ücretsiz veriyor falan. Kampanyaları takip edersen bayağı bedava kahve içebiliyorsun. Mahallenin kahvecisinde 10 liraya çiş gibi filtre kahve içiyoruz, üstüne kahve bitince garson gelip "Var mı sipariş?" diye darlıyor.

  • arandur @arandur

   @rasko Türkiye'de Starbucks ucuz değil ama diğer kahvecilerle aynı fiyatta (filtre kahvesi biraz ucuz sayılabilir) Arkadaşın saydığı üstünlükler yüzünden tercih ediliyor. Bir de kahvesinin tadı biraz farklı, hastaları var.

  • SeMMiH @semmih

   @rasko işte oralarda bir ekspresso kültürü var. Bize buradaki kafelerde acı, tatsız, kıvamsız, bayat kahve kakalıyorlar. (Starbucks taze demiyorum ama cafelerdeki kahveler kim bilir kaç yıllık.)

  • Gio @gio

   @arandur McDonalds, Burger King gibi uluslararası diğer gıda zincirlerine göre ucuz olduğunu düşünüyorum. Starbucks'ta aşırı kötü kahve içtiğimi hatırlamıyorum ama Türkiye'deki sözde kahvecilerden her zaman daha güzel tada sahip olduğunu hatırlıyorum. (Aşırı güzel demiyorum kahveleri, zaten ben Pumpkin Spice Latte içmiyorum, genelde Americano ve Filtre kahve içiyorum, fiyatları gayet ucuz tatları da fena değil ama diğer kafelerin kahveleri leş gibi, bir filtre kahve ne kadar kötü olabilir :D)
   Starbucks lincinin haklı bir sebebi varsa diğer tüm kahvecilere ve zincirlere de aynı lincin yapılması gerekiyor o halde. Diğerleri çok daha kötü çünkü, gerek kahve tadı olsun gerekse hizmet olsun. Başka bir boyuttan bakacak olursak, Simit Sarayı'nda geçen bir bayat bir açmayla tatsız bir çaya 20 TL ödedim mesela. Bir simit kaç para olabilir 😀

  • kizilsakal @kizilsakal

   @rasko inan burda öyle değil tabi arada çıkar adam kendi kahve dükkanı açmıştır çok severek yapar kaliteli fiyatlarıda iyi ama Starbucks dışında pablo bilmem ne gibi isimlerle dolu kahve konseptini temel alan yerler var birinde adam special kahvemizi getireyim dedi yemin ediyorum Starbuck dan çok pahalıya bize, cafe crown’ın fındıklı kahvesi üstünede minik iki top marshmallow atmış getirdi Türkiyede esnaf sıkıntılı.

 • elwray47 @elwray47

  Ofisin yanında bi tane var kahveci, yerliyiz şöyleyiz böyleyiz diye babalanıyorlar. Fiyatlar starbuckstan yüksek ve kahve leş ötesi. Bimden aldıpım kahve makinesi ve arkadaşın kapanan kafesinden çıkma nispeten bayat şuruplarla(bi senesir ağzı açılıp kapandığından nispeten bayat diyorum) daha iyi kahve elde ediyorum. Statbucks dışında bir kaç yerde insan tükenğne uygun kahve içebiliyorsun anca. Bahsettiğim kahveci muhtemelen makğnelere iyi bir temizlik işlemi uygulamıyor bu nedenle kahveler sürekli ekşimsi ve tatsız.

 • Murat Başak @marqwezzuh

  Starbucks'ın kahvelerini başarısız buluyorum ve bence başarıları ile kahvenin zerre alakası yok. İnsanların Starbucks'ı tercih etme sebebi, çoğunlukla, garson tacizinin olmaması oluyor. Sabah dükkan açıldığı gibi bir yere geçseniz ve hiç alışveriş yapmasanız dahi, bir garson başınıza dikilmiyor. Kahvelerini sevmesem bile, ortam rahatlığı dolayısı ile paper yazarken vs. ben bile tercih ediyorum.

 • SeMMiH @semmih

  Geçenlerde Starbucks'a 5 kişi gittik sadece birimiz kahve aldı. Saatlerce oturduk ve tek bir kötü bakış bile almadık. Ben lezzeti için gidip alıp çıkıyorum ama oturunca da ne kadar rahat olduğunu o gün anladım.

 • H.Uğur ASMA @uykucuasma

  Yazının sonunda çok güzel açıklamış. Gerçekten de insanlar bazı insanların neden daha ucuz alternatifleri varken pahalı şeylere para verdiğine anlam veremez ( misal nurs-et ). burda ki olaya deneyim, siz deneyime para verirsiniz. Ürün yanında eşantiyondur.

 • Enes Ensar Eyetem @pessimist-enes

  Starbucks’a önceden bir ön yargım vardı. Ama müşterisi olunca sevdim. Ürünleri iyi ve fiyatlar da iyi bence. Ayrıca evde filtre kahve yapmak için çekirdeği oradan alıyorum. Zaten genelde orada içmek için değil de kahve çekirdeği veya tozu almak için gidiyorum. Adamlar işini iyi yapıyor. Çalışma ortamı nasıl bilmiyorum, çalışanlarına iyi bakıyor mu onu da bilmiyorum.