Dün doktor kontrolüyle kontak lens kullanmaya başladım. İlk saatler herşey güzeldi fakat akşam puslu görmeye başladım. Bugünde o şekilde puslu görüyorum ve odaklandığım zaman daha puslu oluyor. Bu normal mi? Fresh care marka lens suyu kullanıyorum. Lensi doğru taktığıma eminin. Önümde ki kağıtta yazılan yazıları puslu görüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Serdar ALTUN @serdara00

  Normal değil. Doktorunuzu arayın, danışın. Sağlık ile ilgili tavsiyeyi doktorunuzdan alın sadece.

  • Filtre @kahve

   Orası öyle tabi. İnternette normal deniliyor alışma süreciymiş. Ama ilk tekıldığında daha iyi görüyordum sanki.

  • Onur Yıldırım @soyildirim

   @kahve alışma süresi 5 ila 10 dk arasıdır sonrasında oluyorsa bir sorun vardır misal bende Acuvue OASYS for ASTIGMATISM den Biofinity Toric e geçmiştim memnun değildim sonra Air Optix for Astigmatism e geçtim şuan çok mutluyum bazı lensler size uygun olmaya bilir bu durumda zorlamaya gerek yok başka markaya geçin. Hatta bu firmaların deneme versiyonları var ilk başka onu temin edin sonra sipariş verin.

 • Onur Yıldırım @soyildirim

  lensi ters takmış olabilirsiniz sonra lensin çapı gözünüze uygun olmaya bilir , kullandığınız lensin markası nedir acaba birde başka bir lens suyu ile temizleyin lensi belki bir şey kalmıştır ama bence sorununuz o lens markası size uygun değil başka bir marka deneyin bu arada sakın gidip dükkanlardan almayın lensmarket.com gibi online sitelerden alın ben buradan aldım sorun yaşamadım zaten çok yardımcı oluyorlar geçmiş olsun umarım kendinize uygun lens markasını en kısa sürede bulursunuz.

 • Lehimli At @at

  Lens gözünüzden kaymıştır, gözünüzü ovmuş iseniz. Aynadan kontrol edebilirsiniz. Kaymış ise gözünüzü kapatıp elinizle yön vermeye çalışarak lensi doğru pozisyona oynatabilirsiniz. Sürekli göz kırpma da işe yarayabilir.

 • Efe Kayrak @shyrelia

  Uyuduysa lensle gözünü kurutmuş olabilir lensi çıkar bir süre gözün açık kalsın düzelir.

 • Gio @gio

  Alışma sürecinde arada puslu görmek normal; göz alışamamış olabilir. Geceleri bende de hafif acıma oluyor. Akşamları eve gidince lensi çıkarıp gözlükle devam etmek şart bana göre. Kitap okurken, bilgisayar kullanırken lens çok göz yorulmasına sebep oluyor. Benim deneyimim bu. Lens gün içinde çalışırken, dışarıdayken; gözlük ise eve gelindiğinde. Birbirlerinin alternatifi değil, tamamlayıcısı olarak kullanılmalı bence.

 • Fırat Duran @firat_duran

  Lens hangisi ama? Göz rahatsızlığınız ne?
  Bende astigmat var lensle yakın bulanıklaşıyor. İleriyi ne görüyorum. Lensler her yeri net görmenizi sağlamaz. Kusurları var.