#KonuDışı Köstek olmayın bir şeye de.Her şeye yorumumuz(yorumunuz) olmasın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hamdi @hamdi

  Yorum olsun da her zaman bardağın boş tarafına bakmasak daha mutlu oluruz sanki 😀

 • Hamdi @hamdi

  Logo çok iyi oldu profile. Bizde böyle desteğimizi verelim 😀 Bu arada sizde png formatında yükleyin daha güzel duruyor koyu temada.

 • ALIEN @alien

  Para vermiyonuz bari susun diyosun. 🙂
  Hayranı olduğunuz bu kulüplerin üzerinizdeki parazitlerden çok da farkı yok.
  Bunu sizi kızdırmadan nasıl anlatırım bilemiyorum.

  https://www.youtube.com/watch?v=2yAmgMsdUsk

  • Hamdi @hamdi

   Bu mantıkla bakarsak dizi, film izlemeninde futboldan bir farkı yok. İnsanlar filmlere, karakterlere hayranlık duyuyor. Günlerce konuşuyor. Spoiler yüzünden küfür kıyamet havada uçuşuyor. Filmlerdeki oyuncuların durumu futbolculardan farklı mı? Sinemaya gidip, bluray alıp, streaming servisine üye olup izliyor insanlar bunları.

   Ayrıca para verip vermemek mesele değil ki. Zaten parası olan veriyor. Olmayan izlemekle yetiniyor.

   Aşırı fanatikliğe her zaman karşıyım. Futbol için olmadık şeyleri feda edecek bir kafa yapısında da değilim. Stada gidip maç izlemişliğim bile yoktur maliyetinden dolayı. Ama manevi destek vermeninde bir zararını görmedim şimdiye kadar.

  • arandur @arandur

   @hamdi aşırı fanatikliğe karşıyım diyorsunuz (aşırı fanatiklik diye bir ifade olmaz, orası ayrı) ama bu koyduğunuz fenerbahçe avatarı fanatikliktir.

  • Hamdi @hamdi

   @arandur neden? O açıdan bakarsak kendi fotoğrafı hariç farklı bir fotoğraf kullananlarda bir şeylerin fanatiği olur o zaman. İçimden geldi değiştirdim avatarı bir süreliğine.

  • arandur @arandur

   @hamdi siyasi parti, futbol takımı gibi sıkıntı çıkaran, duygusal tarafgirlik içeren konularda avatar koymam. Şehit verdiğimizde dahi avatar değiştirmem. Fanatizm, duygusallık demek. Benim karşı olduğum da bu duygusallık zaten.

  • Hamdi @hamdi

   @arandur peki insanlarda mı sizin gibi düşünmeli? Duygusal davranmaya hakkı yok mu kimsenin? Aslında futbol nihayetinde sadece bir spor. Fanatikliği de aşan bazı kendini bilmezler ve sizin gibi insanları sizin deyiminizle duygusal olmakla suçlayan ön yargılı düşünceler yüzünden böyle algılanıyor.

   Bu arada normalde hiçbir şekilde sosyal medyada vs bir takımı, bir kulübü savunma gibi bir alışkanlığım yoktur. Fakat dün şu malum kampanyayla alakalı saçma sapan, tek taraflı, fikrini belirtmek için değil karşısındaki kişiyi aptal yerine koyan yorumlara tepki göstermek için böyle bir değişikliğe gittim.

  • arandur @arandur

   @hamdi dün akşama dair eleştirileri savunmuyorum. Sizin de tek tarafı savunan bir yanınız yok. Olguyu tartışıyoruz.