Merhaba arkadaşlar. 2. gün önce #Amazon Türkiye'den almış olduğum #GeneralMobile marka #GM9Pro ile ilgili üretici firma ürün tedarik etmediğinden, satıcı siparişi iptal etmem için mail atmıştı. Amazon.com.tr 'yi aradığımda ürünü iptal etmeyin, size yollamaz ise satıcı hakkında işlem başlatıp, platformda uzaklaştırırız dediler. Şimdi sipariş iptal edilmiş, aynı satıcı platformda başka ürünleri satmaya devam ediyor. Amazonda herhangi bir yardım veya zarara ortak olmadı. #Amazon yurt dışında övülüyor ama ülkemizde pek söylendiği gibi değil sanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Aracılık konusu hep öyle ülkede. N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Amazon gibi yerlerin tamamı aynı uygulamaları yapıyor. Yani hiç karışmıyorlar. Olayı sosyal medyada rezalete dönüştürürsen sonuç çıkabiliyor.

  Yurtdışında sadece amazon değil diğer satış kanalları da işlerini ciddiyetle yapıyorlar. Çünkü orada yasa gerçekten yasa ve gerçekten uygulanıp, denetleniyor. Amazon.com.tr dediğin yeri de sonuçta buranın kuralları ile buradaki Türk zihniyeti yönetiyor.

 • gordonfreeman @gordonfreeman

  Amazondan tr gibi bi ülkede us kalitesi beklemek büyük hayal.

 • Pablo Vader @definitive

  Satıcının Amazon olmadığı hiçbir durumda Amazon.com.tr'den alışveriş yapmıyorum. Çok ucuz olmazsa ondan da yapmıyorum. Türkiye'de site açmış gibi yapıp para kazanan buna karşılık kendi ürünlerini bile getirmeyen firmaya para kazandırmaya gerek yok.