#Windows7

Windows 7 Kullanıcıları Direnmeye Devam Ediyor - Technopat

Microsoft'un her türlü uyarıyı yapmasına rağmen Windows 7 kullanıcıları işletim sistemlerini güncellemiyor. Microsoft'un başarılı işletim sistemlerinden 1 Mayıs 2019
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • PhoeniXim @phoenixim

  Vay be. Windows 10 kullanım oranı %44 iken Win 7 %36.4 imiş. Bayağı şaşırtıcı.

 • Tuna CENGİZKANER @tunakaner

  Düpedüz saçmalık, win10 bugüne kadar çıkmış en iyi windows, üstelik güvenlik güncelleştirmelerini kaçırıyor 7 kullanıcıları.

 • blog.yakupulutas.com @yhackup

  bizim yazılım müdürü de 7 kullanıyor, onda geliştirici paketleri yüklü olduğu için format atmaya cesaret edemiyor açıkcası

 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  En kritik işinin ortasında update yapmaya kalkıp işinin orta yerine sıçarsa Windows 10, düşük sistemde hunharca kaynak harcarsa Windows 10, eski programları desteklemezse Windows 10; biz bu oranları daha çok görürüz. Kaderi Xp gibi olacak 7'nin. 10'nun olur mu bilmem.

  • lterlemez @lterlemez

   XP başlarda biraz zorlandı. Çünkü NT çok fazla uğraştırıyordu kullanıcıları (alışmaları zaman aldı) ama, özellikle SP1'i aldıktan sonra canavara dönüştü. Eğer (yine) Vista diyerek kakalamasalardı, şu an belki de 7 daha yeni çıkıyor olabilirdi.
   Bence hala oldukça dayanıklı bir sistem, çok çekirdekli işlemcilerde performansı biraz geri çekiyordu ama bana kalırsa, çook rahatlıkla ortadan kaldırılabilecek bir problemdi. Vista uğruna hacamat ettiler XP'yi.
   Ben diyeyim; çoğu güvenlik gerektiren (uygulamaların çalışması/uyumluluğu/verimliliği bakımından) yazılımlar için biçilmiş kaftan hala.

  • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

   @lterlemez 7'nin temeli vistadır. Vista donanımlar yüzünden zamanının ötesinde kaldı. Biz tü kaka dedik. Nostalji yapmak isteyen Vista kurup, dinamiklerine bakabilir. Bence iyi bir sistem. Vista zamanında görece iyi bir Workstation ayarında pc olduğu için evde, babamın kullandığı, Vistayı doya doya keyifle kullandım valla. Vista çıktığı gün Xp'yi bırakmıştım. Xp hızlı bir şekilde hantallaşan bir sistemdi ya. Format format keyif almazdım. Vista çıkınca Xp'yi, 7 çıkınca Vistayı, 8 çıktığında 7'yi bırakmıştım. Bu sistemlerle neredeyse şişme gibi problemlerle format atmadım, ekstra elzem bir durum olmadıkça. 10 çıktığında çok defa 7 ve 8'e geri dönüşler yaptım. Hiç bir zaman tatmin etmedi, istediğim stabiliteyi yaşayamadım. İyi sistemde canavar gibi hızlı ama o ayrı mesele.

  • lterlemez @lterlemez

   @haypurtiryading; Windows'ların hepsi şişiyor. Özellikle de az bellek takıldığında; C64 döneminden itibaren aşağı yukarı tüm sistemleri gördüm (Unix hariç). Window 3'den itibaren de bütün Windowsları kullanmışlığım var. En rahat kullanılan işletim sistemi ama problemleri hiç bitmedi, bitmeyecek de. Ayakta kalmasının tek sebebi pratiklikti, onu da W10 ile kaybetmeye başladı. Kullanıcılar, Vista ve, özellikle W7'de MS'den gelecek olan her şeyin yüklenmemesi gerektiğini öğrendi. Ya arıza çıkartır, ya veri toplar, ya donanım beğenmez vs. vs. Tek özelliği pratik olması.
   Evet, ben bir Windows kullanıcısıyım ama Windows'u da çok beğendiğimi söyleyemem. Daima bir arızası çıktı, ve MS'in çoğu tutarsız çıkışları yüzünden de artık dayanılmaz oldu.

 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Bende 11 yıllık makine var. Windows 8.1 kullanıyorum. Çok memnunum. Hiç hatasını görmedim saat gibi çalışıyor. Windows 10 yükledim pişman etti beni.

 • Ufkabakan @ufkabakan

  250GB SSD, 8GB Ram, I7 4500U Laptop Win10 da, biraz zorlayım (15-20 tab normal web sayfası, yanına YouTube videosu, 2 LibreOffice Calc) kasılıyor. Aynı sistemde Win7 varken sorunsuz çalışıyor. Win10 da aşağıda sistem kaynaklarını sülük gibi emen bir sürü servis var.

  Şuan ki WorkStation olarak kullandığım makine Win7 var. 4790K CPU, 32GB Ram, 500GB SSD, 16TB Disk ile sorunsuz aylarca açık kalabiliyor.