#Sinema Az önce Logan filmini izledim, Star Wars evreninde Rogue One 'ın yaptığına benzer beklenmedik bir etki yaptı bende. İzlemeyen varsa tavsiye ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Gio @gio

  Rogue One da biraz vasat bir film aslında, yine de SW’nin leşlik ortalamasını yükseltmişti. Logan da X-Men ve Old Man Logan okuyanlar için güzel nüanslar barındıran bir filmdi. Kimi firmalar ortak evren kurmak yerine böyle güzel şeyler yapmalı.

  • Six @six

   https://teknoseyir.com/durum/1073173
   Şurada film gömme muhabbeti yapıp Star Wars'a leş demek? Anlıyorum.

  • Gio @gio

   @six Star Wars’a leş demedim, Star Wars fanboyuyumdur 🙂 Star Wars’ın son filmleri sinematik açıdan berbattı, bunu kabul etmek lazım. Endgame’i de gömeceğim vakti gelince, herkesin izlemesini bekliyorum. Çünkü Marvel seven de bir insanım.

  • CaptainCombo @captaincombo

   Rouge One' ı izlemeye gittiğimde beklentim yoktu izledikten sonra şaşırmıştım, evet çok iyi bir film olmayabilir ama dediğin gibi güncel SW lerin ortalamasını yükseltti. Logan' a da eğlencelik süper kahraman filmi diye oturdum, çok farklı güzel bir film çıktı. X-Man evreninde de mutantların geleceği bu filmde tasvir edildiği gibi mi oluyor?

  • Gio @gio

   @captaincombo Evet ben de beklentisiz izleyip oldukça beğenmiştim. Belki de beğenme kriterini bu etkilemiştir. Neyse, X-Men’e gelecek olursak;
   aşağı yukarı filmle benzer öyküde ilerliyor ama farklılaştığı şey; anlatım ve tanıdık karakterler görmek, sonra bu olayların nasıl bu hale geldiğini görmek açısından çizgi romanlar yine daha başarılıydı, bu başarıyı da detaya girebilmelerine borçlulardı.

   Logan, deneme filmiydi bi yandan. Böyle alternatif bir hikaye başarılı olabilir miydi, bunu düşük bütçeyle gösterdiler. Şu an çizgi roman esintili film sektörü Logan’ın başarısından sonra böyle cesur kararlar almaya başladı. DC’nin o zamanlar yaptıkları nasıl berbattı, şimdi standalone Joker filmi çıkarıyorlar. Rogue One da benzer bir kadere sahip aslında, SW’ler arası hoş bir öykü anlatımı. Beğendim oldukça, ama film yapım olarak aman tanrım dedirtecek bir şey değildi. Kendi link verilen paylaşımıma ve yorumlara bakarsanız daha iyi anlayabilirsiniz yorumumu.

   Böylece Rogue One’a bok atmadığımı, hatta övdüğümü bile anlayacaksınız, diğer filmlere de neden bok atıldığını. Şimdi paylaşımdaki ilk yorumumu tekrar okuyunuz. @six

 • Saylam06 @saylam06

  Xavier'ın kaldığı kubbenin ve deliklerinden giren ışığın Cerebro'ya bir gönderme olduğunu bilmiyorum fark ettin mi?