#TPU #TechPowerUp #Ryzen #AMD #DRAM #overclock Çok faydalı bir konu. XMP profillerine lanet içerir 😀

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_Memory_Tweaking_Overclocking_Guide/

AMD Ryzen Memory Tweaking & Overclocking Guide

Memory overclocking has a significant impact on performance of AMD Ryzen-powered machines, but the alleged complexity of memory tweaking on this platform, largely fueled by misinformation and lack of...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Batuhan @achfighter

  Samsung B-Die yongalar neden çok övülüyor? Buradaki testlerde bir artısı görülmüyor.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  RAM performansı konusunun nasıl bir balon olduğunu görebilene faydalı bir iş olmuş.Yıllardır söylüyoruz. Gidip en yavaş belleği almayın ama ekstra da ödemeyin.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Ryzen sistemlerde 2133 ile 3000 mhz arasında fark oluyordu, özellikle render işlemi sırasında gözle görülür süre farkı olmuştu. Yeni bios güncellemeleri ile tekrar yapmak lazım.

 • cicikuş nazmi @cicikus

  ryzen 7 1700x gigabyte ab350m d3v anakart ile kingston hyperx 8 gb 2133 mhz rami bugun overclock yapiyim dedim 2400mhz e voltaj vermeden çıkardım sonra voltaj verip 2700 civarı bi frekansa çıkardım pc boot edemedi sürekli kendini resetlemeye başladı çektim fişi bios pili çıkardım biraz bekleyiip geri taktım düzeldi gene kurcaliyacaktım ama bios pilini çıkarmak için ekran kartını çıkartmam gerekiyor ondan uğraşmadım kart aşşağı eğilmesin diye destekleyici bi plastik var vidaları var kabloları var bide dönüştürücüyle falan takılı sök çıkar yapamam onu habire o yuzden bıraktım bu rami kullanan varsa kaç mhzde stabil çalışabilir kaç wat voltaj vermeliyim yardım edebilir mi?